Sjednocená teorie architektury: forma, jazyk, komplexita přehled

Sjednocená teorie architektury: forma, jazyk, komplexita https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337648/mid_sjednocena-teorie-architektury-form-j66-337648.jpg 5 3 3

Kniha představuje první český překlad knihy Nikose Salingarose, amerického matematika a významného teoretika architektury, „Vitruvia 21. století“. Analyzuje specifické vyjadřovací prvky architektury – architektonické jazyky – z pohledu matematiky, biologie a psychologie, situuje architekturu jako odbornou disciplínu do strukturované soustavy moderního poznání a zároveň nabízí pokyny pro architektonické navrhování v souladu s aktuálními potřebami. Teze knihy autor ověřoval v unikátním semestrálním kurzu architektonického výzkumu, který lze díky uspořádání textu reprodukovat též v domácím prostředí. Knihu lze tedy číst jako odborné pojednání i jako učebnici s čítankou. Součástí jsou vybrané texty dalších čelných vědců a představitelů soudobé rozpravy o architektuře (Edward Wilson, Léon Krier, Christopher Alexander ad.). Editor českého vydání knihu doplnil o bohatou obrazovou přílohu a komentáře.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sjednocená teorie architektury: forma, jazyk, komplexita. Přihlašte se a napište ho.

puml
29.03.2018 5 z 5

Pro mě jako pro laika je to skvělý "mindblowing". Jeden s těch nejlepších, co jsem kdy četl. Ale jsem si vědom i četných kontroverzí, a že většinu informací nelze brát úplně doslovně. Na druhé straně lze spoustu z toho aplikovat nejen na architekturu, ale i na každodenní životní zkušenost pozorovatele a účastníka městského života. - Pokud tedy vezmu v potaz "T" jako míru inspirace a "H" jako míru narušení zažitého a ve stereotypech uvízlého myšlení (a to nejen o architektuře), tak mi vychází: T = 10; H = 9. Životnost "L" pak zjistíme prostým vynásobením T a H. L = 90. Je to zkrátka v mnoha ohledech inspirativní a skvělá četba. Doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sjednocená teorie architektury: forma, jazyk, komplexita v seznamech

Autorovy knížky

2016  93%Sjednocená teorie architektury: forma, jazyk, komplexita