Sirotek č. 8 přehled

Sirotek č. 8
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321950/bmid_sirotek-c-8-6603dfac1037b.jpg 4 255 255

V románu Sirotek č. 8 inspirovaném skutečnými událostmi vypráví Kim van Alkemade fascinující příběh Rachel Rabinowitzové, která si musí vybrat mezi pomstou a milosrdenstvím, když jako dospělá žena znovu narazí na lékařku, která ji coby malou holčičku podrobovala nebezpečným lékařským experimentům. Jako malá se Rachel ocitla v sirotčinci, kde na ní lékařka Mildred Solomonová prováděla pokusy s ozařováním rentgenovými paprsky, jež na ní zanechaly následky. O mnoho let později, kdy Rachel věří, že dokázala bolestné vzpomínky na dětství nechat dávno za sebou, je s temnou minulostí najednou znovu konfrontována. Jako ošetřovatelka v židovském domově pro seniory se opět setkává s nyní již starou doktorkou Solomonovou, která má rakovinu. Rachel ovládne touha donutit lékařku, aby uznala špatnost toho, co kdysi spáchala, a aby za to zaplatila. Postupně si ale sama začíná stále více uvědomovat, jak tenká hranice někdy vede mezi osudem toho, kdo léčí, a toho, kdo způsobuje jiným bolest.... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: ekniha , Baronet

Orphan Number 8 , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sirotek č. 8. Přihlašte se a napište ho.

m2056
09.09.2023 5 z 5

Kniha je napsaná co vše dokáže člověk dělat za pokuse na dětech knížka obsahuje i fotografie na konci a odkazuje na hlavní hrdinku co prožila smutné čtení.

Noisette73
28.07.2023 3 z 5

Sklouzlo to po mě jako po hromosvodu, nic co bych doporučila dál, už teď si totiž ani pořádně nepamatuji o čem to bylo.

Neria
29.11.2022 5 z 5

Měla jsem v knihovně šťastnou ruku :D Viděla jsem před očima vždycky úplně živě každou místnost a situaci, kterou autorka popisovala.. Fakt doporučuju.

Fascinující příběh volby mezi pomstou a milosrdenstvím

26.11.2016

Kniha Sirotek č. 8 v seznamech