Silent Hill: V nitru hynoucí přehled

Silent Hill: V nitru hynoucí https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7724/bmid_silent-hill-v-nitru-hynouci-3w0-7724.jpg 3 38 38

Kdesi na území Ameriky se nachází opuštěné hornické městečko jménem Silent Hill. Do něj se vypravila mladá studentka fimové školy Lynn DeAngelisová, aby tu natočila dokument o městečku s atmosférou. Netušila, že Silent Hill má i něco navíc. O rok a půl později se nachází na psychyatrii a přes veškeré pokusy nereaguje na léčbu. Jediná naděje kterou má, je odjet se svým ošetřujícím lékařem, DR. Troyem Abernathym na místo, kde její trauma začalo. Do Silent Hillu. Komiks vznikl na námět slavné série počítačových her.... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Comics Centrum

Silent Hill: Dying Inside , 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Silent Hill: V nitru hynoucí. Přihlašte se a napište ho.

Terva
15.02.2021 3 z 5

Nejhorší je to v noci.
Většinou zapomenu,
kde jsem a usnu,
pak se probudím
a psi mi tahají kusy z bříška.

Když jsem si prohlížel obal této knihy, uhranul mě pohled dětské postavy, která s plyšovým medvídkem v ruce, skoro až šíleně a vražedně, kouká na své čtenáře. Je to výzva? Christabella vás nutí vejít. „Jen pojďte a třeste se strachy, já vám ukážu, co je to peklo“. A jako fanoušek herní série Silent Hill, jsem neváhal a vstoupil. Někdy si říkám, zda jsem to měl vůbec dělat...

Malá ochutnávka:
Je fakt k posrání dívat se, jak se jeden z deseti nejlepších psychoterapeutů v zemi motá ve společnosti majitelů miliardových pozemků a herců, co berou dvacet melounů za film, a snaží se dostat do politiky, místo aby pomáhal lidem, který to potřebujou.

Ben Templesmith a Aadi Salman dokázali nakreslit něco příšerného. A tím nemyslím příběh jako takový, ale naprosto nepřehlednou kresbu, kdy jsem nevěděl, kde se postavy vůbec nacházejí a co dělají. Na těch obrázcích to vůbec není poznat. Vlastně jsem se orientoval jen podle dialogů a doprovodných textů. Byl jsem za tu snahu potrestán?

Citát: Zlato, miluju tě, že bych pro tebe i umřela. Moment, já už to vlastně udělala. Teď je řada na tobě.

Scott Ciencina napsal perfektní scénář. Nechybí humor, akce, napětí a smrt. Bohužel, výběr kreslířů nebyl zrovna moc povedený. Tak že, zatím, co kresbě dávám jednu hvězdu ( a to převážně za velmi povedený přebal knihy), za scénář dávám pět. Celkově tak dva a půl motýlka. Slovy hodnotícími na DK se přikláním ke třem hvězdám.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡ )

Citát: Jsem mrtvý a zatracený. A teď už se nehýbejte, tohle bude strašně bolet.

Na důkaz toho, že scénář je povedený, vkládám do profilu Scotta Ciencina dvanáct citátů. Pokud máte náladu, můžete si je užít v jeho profilu, jako bonus ke komentáři. Při čtení tohoto příběhu jsem si pustil hudební doprovod od firmy Konami a to „Silent Hill 4 The Room“. Jako, opravdu, mě nic jiného nenapadlo.

Citát: Sbalte si, lidi. Jedeme do Silent Hillu.

LeDock
26.12.2017 3 z 5

Začalo to dobre. Templesmithovu atmosférickú kresbu môžem vždy a aj scenár sa rozbehol až prekvapujúco fajn. Dokonca príbeh miestami obsahuje aj humor (i keď samozrejme veľmi čierny) . No proste príjemné prekvapenie. Potom sa však dostávame k druhej kapitole, scenár opúšťa postavu psychiatra a miesto neho sa sústredí na nesympatickú bandu nezaujímavých deciek a, aby tých zlých správ nebolo málo, tak sa mení aj výtvarník a ceruzku preberá Salman. Nechápte ma zle, chalan je vcelku dobrý, atmosféra mu ide, niektoré jeho maľby by som si kľudne zavesil aj na stenu a viem si predstaviť, že ak by namaľoval veľké plátno tak inťoši by pred ním v galérii dokázali presedieť hodiny a riešiť, čo tým chcel autor povedať. Avšak keď čítam komiks tak by som aj rád vedieť na čo sa to práve pozerám a nie čumieť na 3 rôznofarebné machule na čiernom pozadí a riešiť čo, kurník, sa to tam práve asi tak deje. Ale aj bez ohľadu na kresbu je scenár po prvej kapitole už nezaujímavý a človek je nakoniec vlastne len tak nejak rád, že to má za sebou. Vydanie samozrejme pekné.

JankoSvec
07.01.2017 1 z 5

Toto je pre mňa veľké sklamanie, a to som veľký fanúšik Silent Hillu.
Scenár je absolútna katastrofa, kresba bola miestami neprehľadná.
Mizerný komiks ktorému chýba atmosféra.

Zatím zde není žádná související novinka.

Má to dvě hlavy, jednu pusu a žádnej mozek?

Ty jsi už vyřízená, akorát jsi moc hloupá. Takže to ještě nevíš.

Před tím, než strávila noc v Silent Hillu, byla pacientka milá, společenská a temperamentní.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Silent Hill: V nitru hynoucí v seznamech

komiksy horory počítačové hry