Sevastopolské povídky přehled

Sevastopolské povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39535/bmid_sevastopolske-povidky-JuG-39535.jpg 4 61 61

Povídky klasika ruské literatury a vůdčí osobností ruského kritického realismu inspirované jeho účastí v Krymské válce.

Literatura světová Povídky Válečné
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Севастопольские рассказы (Sevastopoľskije rasskazy) , 1855

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sevastopolské povídky. Přihlašte se a napište ho.

braunerova
22.07.2023 4 z 5

První povídka z prosince 1854 mě příliš nebavila, je to takový průvodce válečným Sevastopolem. Je psaná v druhé osobě množného čísla a všechny osoby jsou bezejmenné. Další dvě povídky byly výborné, ostatně sám mladý Tolstoj se oddával stejným vášním jako jeho literární hrdinové. Také hodně pil, byl vášnivý hráč, nadělal obrovské dluhy z hazardu a chytil pohlavní chorobu.

tomasblazek
04.07.2021 5 z 5

Výborné reportážní Sevastopolské povídky jsou zřejmě jedním z prvním děl moderně pojaté světové protiválečné literatury. Realistické a syrové záznamy z krymské války, kterou jako důstojník Tolstoj sám zažil. Naturalistické obrazy ostřelování z dalekonosných děl, umírání v lazaretech, záznamy hovorů ruských a francouzských vojáků ve chvílích klidu zbraní, amputace končetin - a závěrečný obraz, kdy po jedenáctiměsíční bezvýchodné poziční válce Rusové po rozkaze s hořkostí opouštějí své bašty a stahují se do týla. Výborné.

eknizky.sk
26.01.2021 5 z 5

Urcite doporucujeme precitat. Je to najstahovanejsia vojenska kniha na nasej stranke a vieme aj preco. Tri uzasne poviedky, ktore stoja za precitanie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sevastopolské povídky v seznamech