Sestřenice Běta přehled

Sestřenice Běta https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68709/bmid_sestrenice-beta-Ide-68709.jpg 4 94 94

Honoré de Balzac charakterizoval své dílo takto: Sestřenice Běta je tzv. chudá příbuzná, pronásledovaná neštěstím: žije v lůně tří nebo čtyř rozličných rodin a mstí se za všechna utrpení. Námět, který měl být zpracován jako povídka, Balzacovou horečnou tvořivostí vzrostl na román s celou řadou charakterů, jež se staly postavami světové literatury. Jsou to zvláště: venkovsky energická sestřenka, prostopášník baron Hulot, povýšenec Crevel a měšťácká kurtisána Marneffová.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

La Cousine Bette , 1848

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sestřenice Běta. Přihlašte se a napište ho.

Ivaksa
01.05.2023 5 z 5

Knihu jsem odkládala z důvodů mnohokrát viděného filmu ,který je mým kultovním. Ale čekalo to na mě a nelituji. Sice se hodně liší dějem, ale knižní předloha je tradičně daleko bohatší, vrstevnatější a detailnější. Autor byl ve svém vidění postav psychologicky geniální. Nechyběl mu ironický nadhled, dokonalý popis charakterů, prostě literární skvost.

Tony86
31.12.2022 2 z 5

Je tu vidět pokrok oproti Otci Goriotovi, stále je to ale dílo zdlouhavé a nezáživné. Peníze, peníze, peníze, směnky, dluhy, půjčky, póřád dokola... A vztahy. Je to archaické čtení. Napříště si Balzaca rozmyslím.

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Klasika.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sestřenice Běta v seznamech

v Právě čtených4x