Šesť mŕtvych na ceste do Mníchova přehled

Šesť mŕtvych na ceste do Mníchova
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126718/sest-mrtvych-na-ceste-do-mnichova-126718.jpg 4 263 263

Román Šesť mŕtvych na ceste do Mníchova sa zaoberá problematikou tajných služieb, politických praktík a úskokov v čase nastupujúcej studenej vojny medzi krajinami východného a západného bloku desať rokov po skončení druhej svetovej vojny v Nemecku. Michael Rogan, bývalý člen americkej tajnej služby, si zaumienil, že sa poráta s nacistami, ktorí ho v Mníchove krátko pred koncom vojny mučili. Ako šifrant tajnej služby pôsobiaci vo Francúzsku sa dostal do zajatia spolu s tehotnou manželkou, ktorú zabili. On zázrakom prežil a teraz hľadá svojich mučiteľov a katov svojej ženy. Rogan má geniálnu pamäť a už od detstva bol výnimočný. Vyštudoval kartografiu a teóriu kódov. Neskôr ho povolali do armády, kde sa stal lúštiteľom európskych kódov. Podarí sa mu postupne vyhľadať vojnových zločincov a pomstiť smrť milovanej ženy?... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Ikar (SK)

Six Graves to Munich , 1967

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šesť mŕtvych na ceste do Mníchova. Přihlašte se a napište ho.

konicekbily
30.05.2024 3 z 5

Jednoduchá novela o naplánované pomstě pevně rozhodnutého přeživšího amerického občana. Je to moc nereálné, i když předpokládám, že poválečná Evropa byla ve velkém chaosu, takové přímé akce zdravotně postiženého agenta neakceptuji!

hnusák
23.04.2024 4 z 5

Přímočarý příběh na jedno odpoledne, sice trochu naivní, ale přesto se toto dílko čte překvapivě dobře, ale ono ani není divu, Mario Puzo je skvělý vypravěč.

Christo
22.08.2023 5 z 5

Jedním ze sedmi katů našel autor svojí můzu- Kmotra. Už jen tím je kniha zajimavá, protože až sem lze dopátrat, až kam sahají nitky sicilské mafie ;-).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Šesť mŕtvych na ceste do Mníchova v seznamech

v Právě čtených1x