Šest let exilu a druhé světové války - řeči, projevy a dokumenty z r. 1938-45, 1946 přehled

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369441/bmid_sest-let-exilu-a-druhe-svetove-valk-Ooh-369441.jpg 3 13 13

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šest let exilu a druhé světové války - řeči, projevy a dokumenty z r. 1938-45, 1946. Přihlašte se a napište ho.

helena8303
05.02.2022 1 z 5

Knihu jsem jenom prolétla, Beneš ( už vzhledem ke svému zdravotnímu stavu) na prezidentování neměl. Nedokázal komunikovat s vládou a ta demise/ nedemise přivedla k moci Klému a jeho partu.
Jeho okolí tajilo tristní zdravotní stav, národ neměl vědět, že na Hradě sedí bezmocný stařec.
Vzhledem k tomu, že měl Beneš dlouhodobě dobré vztahy s Janem Masarykem, tak dodnes nechápu, proč JM demisi nepodal.
Vrátil se z Moskvy jako Stalinův pohůnek, ale už Beneš se vrátil z Moskvy jako Stalinúv pohůnek. Nikdo ho nenutil, aby tam jezdil, Britové ho naopak od téhle cesty odrazovali.

Artep071
04.08.2020 1 z 5

Musí mi chybět něco podstatně velkého, abych se asi touto knihou prokousala a napsala, že to bylo dobré :) Pro mne to opravdu není :)

Mira7
09.05.2020 5 z 5

K této knize se opakovaně vracím. Velmi obdivuji hloubku přemýšlení a úvah prezidenta Beneše. Jeho analýzy a schopnost předvídat budoucí vývoj byly mimořádné. Měl v životě tu smůlu, že byl státníkem, který věřil v dané slovo a platnost uzavřených spojenectví. On republiku vytvářel, aby ji v roce 1938 musel pohřbít i s po zuby vyzbrojenou armádou. Možná si to jen vsugerovávám, ale to neštěstí, kterým si prošel a touhu vše napravit z knihy cítím. Byl jednou z mála českých osobností v celé naší historii, která měla celoevropský význam. Šest let v exilu a diplomatického přesvědčování, dosažení zneplatnění Mnichovského diktátu bylo obrovským úsilím, které nikdo jiný nevykonal.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Šest let exilu a druhé světové války - řeči, projevy a dokumenty z r. 1938-45, 1946 v seznamech

Autoři knihy

Edvard Beneš