Šest dýmek Františka Filipovského přehled

Šest dýmek Františka Filipovského https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50880/sest-dymek-frantiska-50880.jpg 4 19 19

Vzpomínky oblíbeného českého herce na kolegy. Jiří Tvrzník ve spolupráci s Františkem Filipovským vytvořili jeho profil jako člověka jedinečného, originálního, nezapomenutelného. Filipovský v rozhovorech vzpomíná na řadu svých přátel, jejich pohnutých předválečných a válečných osudů a rozmlouvá také o svém životě a řemesle, kterému propůjčil své charisma a neutuchající elán.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šest dýmek Františka Filipovského. Přihlašte se a napište ho.

cori
11.02.2024 3 z 5

František Filipovský vypráví o svých osudových setkáních s divadlem, herci, režiséry a kritiky od dětství v Přelouči po jeho angažmá v Národním divadle, kde byl od srpna 1945, se kterým se loučil v závěru knihy kvůli jeho uzavření z důvodu šestileté rekonstrukce v letech 1977-1983. Nejvíc vzpomíná na éru Osvobozeného divadla, kde působil od roku 1932 do jeho konce v listopadu 1938. Je to spíše povídání o herecké práci, kontaktu s diváky a úloze umělců a divadla ve společnosti. Jádro vyprávění spočívá ve vylíčení divadelnictví v Praze ve 30. letech a v době protektorátu. Je zmiňován i Julius Fučík, se kterým se kamarádil. Přezdívku Filísek mu vymyslel Miloš Nedbal. O filmových rolích či zážitcích z natáčení se toho čtenář moc nedozví. Filipovský si nejvíc cenil role Kecala v Prodané nevěstě, kterou sám odzpíval.

Kerberos
09.02.2022 3 z 5

Čekala jsem humorné vzpomínky,kniha je psána jako dokument plný jmen,zachycuje dobu předválečnou , válečnou do padesátých let.Je doplněn i obrazovým materiálem.

andrii24
16.06.2021 4 z 5

Aromatická oblaka obleků života. Jarní beránci, podzimní draci. Poetika, filipika, šarm. Fantazie bafání, "ze soudku se špičkou," do výšin. Líbivý šál z pěn dní, který voní chutěmi chvil. Nadýchanými "kanýry" z pavučinek hraní, kdy osobitý šém do figur/ek/ vpravil. Hodný i podšitý "strýček" s energií.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Šest dýmek Františka Filipovského v seznamech

v dalších seznamech4x