Sen o Tróji přehled

Sen o Tróji https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143041/sen-o-troji-143041.jpg 5 62 62

Meno Heinricha Schliemanna, objaviteľa Tróje, je úzko späté s menom najväčšieho básnika staroveku - Homérom. Schliemann však nehľadal poklady, hľadal tisícročia ľudskej kultúry a histórie, vynakladal milióny, aby prastaré mestá vyrval z lona zeme. Trójskymi a mykénskymi vykopávkami sa stal zakladateľom modernej archeológie a jeho výskumy tvoria základný kameň dejín a staroveku.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Traum von Troja , 1978

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sen o Tróji. Přihlašte se a napište ho.

Maki229
21.01.2024 5 z 5

Zrovna jsem četla v jiné historické knize o daném období a chtěla si doplnit informace o průběhu vykopávek v Tróji a Mykénách. Tak jsem se pustila do této knihy. Byla jsem velmi mile překvapena, jak podrobný je to životopis a čeho všeho musel Schliemann dosáhnout, než se vůbec k samotné archeologii dostal. Doporučuji všem, kteří mají rádi historii, cestopisy i těm, kteří rádi čtou zajímavé a podnětné životopisy.

Luigi1
18.09.2021 5 z 5

Tento životopis Heindricha Schliemanna mě velice zaujel nejen svým přístupem k pracovním povinostem,ale ctižádostí s jakou šel za svým vysněným cílem který si postupně plnil,

terka
21.04.2021 5 z 5

Po 35 letech znovu přečteno a nadšeni, radost, zážitek opět jedinečné!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sen o Tróji v seznamech

v dalších seznamech2x