Sebedestrukce Západu přehled

Sebedestrukce Západu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451061/bmid_sebedestrukce-zapadu-iOC-451061.jpeg 3 32 32

Ve společenském vývoji západního světa došlo k závažnému negativnímu posunu. V minulých letech nás většinou zneklidňovala „jen“ jednotlivá, i když zásadní témata (jako je nadměrná a stále rostoucí regulace trhu, nezastavitelná evropská centralizace, klimatické inženýrství, pokrokářství apod.), dnes ale nastalo něco jiného. Nyní se všechna témata spojují a slévají do jednoho širokého globálního proudu, jehož ambicí není nic menšího než naprostá přeměna světa, jak jej známe. Proto se IVK rozhodl prezentovat svůj přístup ke společenské krizi Západu v celé jeho šíři, hloubce a celistvosti. I když nejextrémnější a nejradikálnější podobu mají tyto trendy v posledních letech a měsících v USA, sborník textů autorů IVK a jeho nejbližších spolupracovníků nevznikl jako prostá reakce na aktuální americké dění. Je pokusem o rozbor širších souvislostí. Je příspěvkem k pochopení faktu, že navzdory tomu, o jak rozdílných oborech mluvíme, ve skutečnosti jde jen o dílčí projevy jednoho jediného frontálního útoku na západní civilizaci v podobě, jak ji vybudovaly celé generace před námi. Editorem sborníku je Václav Klaus. Svými texty dále přispěli Jiří Weigl, Ladislav Jakl, Aleš Valenta, Ivo Strejček, Michal Semín, Petr Hájek, Tomáš Břicháček a Milan Knížák.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sebedestrukce Západu. Přihlašte se a napište ho.

Hobo
12.08.2023 5 z 5

Podobné publikace kupodivu zůstávají stranou mediálního zájmu a zdá se, že je čtou pouze fanoušci. Leč i jejich čas jednou přijde.

schacco
27.03.2021 3 z 5

Sbírka kratších esejů autorů seskupených kolem Václava Klause. Nepřináší nic než jakýsi stručný sumář aktuálních bojišť v rozběhlé kulturní válce. Asi nejpůsobivější shrnutí toho, co se děje na Západě, je odstavec z eseje Tomáše Břicháčka: "Výjevy klečících postav v amerických a evropských ulicích a na sportovištích jsou alegorií Západu, který je na kolenou - Západu duchovně vyprahlého, mravně a kulturně uvadajícího, dezorientovaného, ustrašeného, odlidštěného, sebenenávidějícího, zajíkajícího se ve své korektnosti, zbloudilého mezi falešnými modlami a náhražkovitými (ne)ctnostmi, zadluženého, vymírajícího."

hanak_v_exilu
11.12.2020 3 z 5

Pokud čerpáte informace jen z České Televize, Deníku N a z youtube kanálu Kovyho, tak Vás možná obsah knihy lehce šokuje a třeba i donutí přemýšlet. Pokud jste zvyklí hledat zdroje sami a vybírat z širší palety názorů, tak se nedozvíte nic nového. Sborník je krátké a výstižné shrnutí několika patologických jevů Západní civilizace. Nenabízí žádné hlubší analýzy, návrhy řešení, ani polemiky. To ostatně ani nebylo jeho účelem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sebedestrukce Západu v seznamech

v Právě čtených1x