Sebectvo tých druhých přehled

Sebectvo tých druhých
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356646/bmid_sebectvo-tych-druhych-bYB-356646.jpg 3 7 7

V knihe Sebectvo tých druhých esejistka Kristin Dombek prináša príbeh o tom, ako sa zo zriedkavej klinickej diagnózy stal veľký kultúrny fenomén, úložný priestor pre náš strach a úzkosti z lásky, priateľstva a vzťahov. Autorka sa odosobňuje od hystérie a kreslí jasnú hranicu medzi patológiou a obyčajným sebectvom. A v neposlednom rade píše o sebe v úprimnej snahe nájsť cestu von zo začarovaného kruhu strachu a obvinení, ktorá by viedla k uvoľnenejšiemu a uspokojivejšiemu životu.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Inaque

The Selfishness of Others: An Essay on the Fear of Narcissism , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sebectvo tých druhých. Přihlašte se a napište ho.

booklovertina
06.02.2020 5 z 5

Tak ako všetky esejistické knihy, ani táto si nenájde priaznivcov vo všetkých vekových kategóriách či pri všetkých typoch čitateľov.
Autorka - esejistka väčšinou svoje texty píše v prvej osobe, čím podľa psychológov a psychoanalytikov zdôrazňuje vlastné "ja", čo je jededn z dôvodov, prečo sa do problematiky rozhodla zahĺbiť. Oceňujem, že narcizmus neanalyzuje len v jeho súčasnej podobe, ale približuje ho prierezom desaťročí (storočí), pričom vlastné pozorovania dokladá informáciami z výskumov významných psychoanalytikov, napr. Freuda, ktoré zároveň dopĺňa zaujímavými príkladmi. Myslím, že v dobe, keď je každý druhý influencer a peniaze a popularita vytláčajú empatiu do úzadia, je to téma mimoriadne aktuálna, dokonca aktuálnejšia, ako kedykoľvek predtým.

JanaŠ.051
21.08.2018 5 z 5

Nie je časté, aby som sa stretla s takýmto zaujímavým premýšľaním, schopnosťou autorky či autora nahliadnuť na "ten sen, ktorému hovoríme život". Veľmi mi to pripomínalo uvažovanie Jamesa Hillmanna.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sebectvo tých druhých v seznamech

Autorovy knížky

2017  69%Sebectvo tých druhých