Scherzo capriccioso přehled

Scherzo capriccioso https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359782/bmid_scherzo-capriccioso-zBm-359782.png 4 31 31

Historický román Josefa Škvoreckého Scherzo capriccioso, který poprvé vyšel v Torontu v roce 1984, znamenal v autorově tvorbě překvapivý obrat. Několik let věnoval autor pátrání po autentických stopách, které zanechal český skladatel Antonín Dvořák ve vzpomínkách lidí, s nimiž se setkal během svého působení na newyorské Národní konzervatoři v letech 1892–1895. Na základě archivního bádání i setkání s posledními pamětníky pak Škvorecký vystavěl nejen literární portrét geniálního tvůrce, ale také působivý obraz americké společnosti konce devatenáctého století.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Scherzo capriccioso. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
11.06.2022 5 z 5

Klasická četba

akvi181
02.02.2021 3 z 5

Tuhle knížku bych si sama od sebe určitě nepřečetla, ale doporučil mi ji brácha. Některé kapitoly se četly hůř a moc zábavné mi nepřišly, celkově ale nakonec hodnotím kladně. Bylo zajímavé a úsměvné se o historii A. Dvořáka a jeho doby dozvědět víc (byť řada věcí bude fabulace, nejde o literaturu faktu), než co si pamatuju z hodin hudební nauky na ZŠ :)

stepan1693
30.12.2020

Jako kniha na jedničku, ale překvapila mě znalost jazzu některých postav. Jsem si jako říkal, wtf?

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Scherzo capriccioso v seznamech

v Právě čtených1x