Šachy se smrtí přehled

Šachy se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466327/bmid_sachy-se-smrti-b1g-466327.jpg 4 49 49

SS Obersturmführer Paul Meissner v Osvětimi organizuje vznik šachového klubu, který se u mužstva těší oblibě díky pokoutním sázkám na výsledky jednotlivých partií. Když se ovšem dozvídá, že šachy mezi sebou hrají i vězni, upoutají jeho pozornost zvěsti o údajně neporazitelném židovském hodináři Clémentovi...Roku 1962 se Clément při šachovém turnaji setkává s Meissnerem. V Osvětimi byl Clément přinucen hrát proti nacistickým dozorcům: pokud vyhrál, směl jednomu ze spoluvězňů zachránit život… V případě prohry by přišel o ten svůj… Meissner, nyní kněz s tichým vemlouvavým hlasem, byl v Osvětimi oním důstojníkem SS, který Clémentovi přikázal hrát, aby se Němci v souboji s údajně neporazitelným Židem mohli utvrzovat ve své nadřazenosti.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Jota

The Death's Head Chess Club , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šachy se smrtí. Přihlašte se a napište ho.

ozzak
dnes 5 z 5

Moc pěkná knížka sice fikce ale i tak působivá kniha o holokaustu a hlavně o Osvětiny hlavní hrdina hraje proti dozorcum šachy o život po letech se s dozorcem který to vymyslel potká na šachovem turnaji. Velmi působivá kniha.

Ludmila91
02.01.2024 5 z 5

Dlouho jsem nad knihou váhala, nakonec jsem ji koupila a udělala jsem dobře. Hezky napsáno, sice fikce jako většina knih ale dobře zpracované

Annkag
24.10.2023 4 z 5

Retrospektivní obrazce mi vlastně dávali větší možnost postupně pochopit postavy.
Koncentrační tábor v Osvětimi jsem osobně před asi 17 lety navštívila a tak když čtu tyhle knihy mám jasnější představu o třídění židovského majetku a selekci která byla Jedným z největších stražáků týchto pracovne-vyhlazovacích táborů.
Jenže jak už to bývá i po téhle etapě na přeživších čekal svět. A hlavně bolestné vzpomínky v jejich hlavách.
A odpuštění? Je možné odpustit takové zverstvá? Je možné se někomu takhle po létech podívat do očí a říct odpouštím?
Tahle kniha je něco jako bible odpuštění a pochopení že každý si nese svůj kříž a ne každý je tým kým se zpočátku zdál být.
Pro mě sice fiktivní ale moc silný příběh.

Knižní novinky (23. týden)

06.06.2021

Kniha Šachy se smrtí v seznamech

v Právě čtených5x