Sabotér z Auschwitzu přehled

Sabotér z Auschwitzu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497241/saboter-z-auschwitzusXl7ql-XDf-.jpg 4 49 49

Pútavý príbeh opisuje osudy britského vojaka Arthura Dodda počas druhej svetovej vojny. Zajali ho v roku 1943 a potom bol vo viacerých táboroch pre vojnových zajatcov, až kým ho neinternovali do tábora v Poľsku, kde zažil hrôzostrašnú cestu peklom. Tábor sa nachádzal pri krásnej dedine v Hornom Sliezsku, ktorú Poliaci poznajú ako Osvienčim. Nemci jej dali iné meno, ktoré je teraz synonymom pre najtemnejšie hodiny ľudstva. Nazvali ju Auschwitz.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Citadella (SK)

The Saboteur of Auschwitz , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sabotér z Auschwitzu. Přihlašte se a napište ho.

nicoolka25
09.02.2024 5 z 5

Kniha se četla dobře. Knihu doporucuji precist - neni to nic “hezkeho, ale je to poučné. Plné faktů a dat.

gabriela8704
10.02.2023 5 z 5

Snadno se čte, úžasná kniha plná faktu. Nejde jen o rádoby strhující příběh. Zde jde hlavně o to aby promluvila fakta a data. Jak to, že Německo zadalo o 80 Brickych vojáku do Osvětimi a vláda zapira, že prý neveděli že tam jsou. Pakt úmluvy Německa s Britanii, co za tím stojí? Globální akce a Amerika s Ruskem chtěli být ti kdo vyhraje? Já z toho ten pocit mám. Doporucim číst i ty fakta ke konci, nejen 1.cast.

HockeyGirl
10.01.2023 3 z 5

Četla jsem o koncentračních táborech mnoho knížek, ale Sabotér z Osvětimi byla ta slabší. Jedná se o vyprávění Arthura, který jako britský válečný zajatec skoční v Osvětimi, kde vidí hrůzy, které nacisté páchají na nevinných lidech. Další části obsahují další svědectví lidí, kteří byli také v táboře "hrůzy", jsou tam i fotky Arthura a jeho života. Slabší čtení, které mne moc nevtáhlo, ale dalo se to přečíst za pár dní.

10. ročník KNIHOMÁNIE startuje ve středu!

19.10.2020

Knižní novinky (42. týden)

11.10.2020

Kniha Sabotér z Auschwitzu v seznamech