S pětilistou růží v knoflíkové dírce přehled

S pětilistou růží v knoflíkové dírce
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205417/s-petilistou-ruzi-v-knoflikove-dirc-oLZ-205417.jpg 2 1 1

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize S pětilistou růží v knoflíkové dírce. Přihlašte se a napište ho.

ondrula
08.09.2018 2 z 5

Byl jsem poměrně překvapen, že tato sbírečka reportáží o Krumlově takovou dobu unikala mé pozornosti. V průběhy četby jsem usoudil, že to bylo zřejmě proto, že za pozornost vůbec nestojí. Jiří Žák psal z pozice pražského huránovináře, který se vypravil do Krumlova, aby tam všechno okoukl, zhodnotil a pustil se do udělování knížecích rad. Tedy soudružských rad. Jiří Žák byl zřejmě fanatický komouš a se zabedněnou pitomostí se v knize pouští do ostré kritiky všeho, co mu nejde pod jeho rudý nos. V Krumlově to tak schytají například nemravní američtí vojáci, kteří v roce 1945 město osvobodili, Schwarzenberkové, ze kterých Jiří Žák nestoudně udělal nacistické kolaboranty, anebo trempíci, v nichž autor vidí špindíry, nemravy a zločince. Udělil jsem dvě* a sice jednu z nostalgie, protože si socialistický Krumlov pamatuji ze svého dětství, a druhou proto, že se mi líbí ilustrace Václava Boukala. Jinak bych dal odpad.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha S pětilistou růží v knoflíkové dírce v seznamech

Jiří Žák
česká, 1917 - 1986