S erbem a kordem – Obyčejné i neobyčejné životy rytířů doby renesance na Šumpersku přehled

nehodnoceno
S erbem a kordem – Obyčejné i neobyčejné životy rytířů doby renesance na Šumpersku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441985/mid_s-erbem-a-kordem-obycejne-i-neobyce-Brm-441985.jpg 0 0 0

Pět mužů. Jejich osudy poznamenaly historii Šumperska v předbělohorské době. V období náboženské tolerance i sílící konfesionální nesnášenlivosti vtiskli životu na severozápadní Moravě pečeť své osobitosti. Svárlivý Fridrich Odkolek, jeho nástupce Jan, zavražděný na temenické tvrzi, a další z Odkolků, bratranec Jan, jenž nakonec našel útočiště v emigraci. A jaké otázky se skrývají v životopisu pána na Bohdíkově, Tobiáše Proga z Velnic? A kdo byl pán na bartoňovské tvrzi Mikuláš Felicián z Hrabového? Na rozdíl od vymyšlených příběhů se zakládají dramatické i obyčejné životní cesty hrdinů této knihy na archivním bádání a studiu odborné literatury. Žádná fikce, ale pohled do života šlechty a poddaných v době, kdy se starý svět a jeho hodnoty hroutily a nové se rodilo.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize S erbem a kordem – Obyčejné i neobyčejné životy rytířů doby renesance na Šumpersku. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha S erbem a kordem – Obyčejné i neobyčejné životy rytířů doby renesance na Šumpersku v seznamech

v Právě čtených1x