Rytíř z taverny přehled

Rytíř z taverny https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124292/bmid_rytir-z-taverny-Dt0-124292.jpg 4 5 5

Román líčící osudy kousavě zatrpklého pijana, vojáka anglického krále Karla I. sira Christophera Galliarda, kterého odpůrci Stuartovců připravili o ženu, dítě a jmění.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Sfinx – Bohumil Janda

The Tavern Knight , 1904

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rytíř z taverny. Přihlašte se a napište ho.

braunerova
05.03.2024 3 z 5

Klasický dobrodružný román. Přece jen je znát, že je to druhý román autora, jeho pozdější díla jsou mnohem lepší. Ale jako oddechovka dobré.

hanzmb
25.09.2023 4 z 5

V krátké době se mi díky reedicím nakladatelství Meisterkoch dostává do ruky již 3. kniha autora. Tohle mít tak před 60. lety!!! Ale každý zůstáváme tak trochu klukem a tak jsem si to užíval i jako důchodce. Tentokrát to není o korzárech, ale prakticky 99% se odehrává v Anglii. Ale i tak je to klasický Sabatini: souboje, láska... Jen jsem doufal, že tam bude víc Cromwella, protože o Olivierovi jsem toho zatím moc nečetl. Naštěstí to zachraňuje překladatel p. Činčura v doslovu, kde je opravdu perfektně popsaná historie jeho vlády.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rytíř z taverny v seznamech

Rafael Sabatini
anglická, 1875 - 1950