Rysavá jalovica přehled

Rysavá jalovica https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249647/bmid_rysava-jalovica-249647.jpg 4 40 40

Rysavá jalovica je pomerne jednoduché humorné rozprávanie o Adamovi Krtovi, človeku nie zlom, ktorý však má priveľmi rád pálenku, z čoho pochádzajú trampoty: podpitý kúpi starú kravu namiesto jalovice, stretne sa so strašidlom, pomýli si svoj dom s Trnkovým a zažije iné nepríjemnosti. Doslov: Ján Poliak Slovníček vypracovali: Ján Poliak a Miloslav Štěpánek... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rysavá jalovica. Přihlašte se a napište ho.

Majto
07.10.2022 3 z 5

Klasické dielo, čo dodať. Vtipné, výstižné a nenudiace. Občas je fajn prečítať si niečo takéto, aj keď spočiatku som musel pátrať v pamäti po význame niektorých slov.

MatejHrbolta
16.07.2022 4 z 5

Opis slovenskej mentality 19. storočia na 64 stranách, spoločne so spoločenskými neduhmi, v súčasnej spoločnosti vždy a znova aktuálnymi. Dielo patriace takpovediac k národnému archetypu.

Ran
05.03.2021 3 z 5

Kniha má hodně dobře propracovaný příběh a postavy. Styl psaní příběhu je velmi dobrý a skrz celou povídku konzistentní. Moc se mi nelíbily některé urážlivé výrazy a i to jak byla idealizovaná pracovitost. Celkově jsem ráda, že jsem si tuto povídku přečetla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rysavá jalovica v seznamech

v Právě čtených1x