Růženka je z příbuzenstva přehled

Růženka je z příbuzenstva https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12285/bmid_ruzenka-je-z-pribuzenstva-yzU-12285.jpg 4 176 176

Jeden z nejoblíbenějších románů anglického humoristy o soužití lidí a zvířat. Líčení trampot mladého úředníka, kterému připadá život příliš jednotvárný a neustále touží po dobrodružství. Jeho sny se uskuteční v okamžiku, kdy mu jeho podivínský strýc odkáže živou slonici. Dědictví zkomplikuje mladíkovi život natolik, že podnikne obtížnou cestu na pobřeží, kde hodlá slona prodat do cirkusu a vrátit se pak ke svému všednímu povolání. Cestou, která je plná groteskních situací a absurdních příhod, se však s Růženkou smíří a jejím prostřednictvím získá nejenom řadu přátel, ale i svou budoucí ženu.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Premiéra Studio , BB art

Rosy Is My Relative , 1968

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Růženka je z příbuzenstva. Přihlašte se a napište ho.

BlaV.
28.05.2023 5 z 5

Četla jsem o prázdninách - půjčené z knihovny na dovolené u Vranovské přehrady, myslím, že knihovna byla přímo v kempu. Postupně jsem přečetla i další knihy, řadu z nich jsem si zakoupila.

Slůník
30.04.2023 4 z 5

Trefa do černého pro milovníky zvířat a tradičního anglického životního stylu.

85098211
29.03.2023 3 z 5

Knihu jsem si vybrala víceméně na základě doporučení svojí dobré kamarádky, se kterou se většinou shodneme, pokud jde o vkus ohledně dobrého čtení ;-). Ale někdy se nezadaří a já jsem se tímto příběhem bohužel nedokázala nadchnout. Proto půjdu tentokrát tak trochu proti proudu... Přitom se mi dříve od autora do rukou dostaly jeho jiné knihy a ty se mi líbily. A ze začátku jsem byla opravdu spokojená, protože nápad se slonicí Růženkou považuji za originální a zajímavý. Navíc mi i postavy byly dost sympatické. Poté ovšem, co se hlavní hrdina vydá na cestu na pobřeží, aby se své přítěže zbavil, už můj zájem pomalu, ale jistě upadal. Autor sice popisuje celou řadu vtipných situací, ale mně prostě celé to vyprávění nechtělo sednout. Chyběla mi zde (mimo jiné) prostě a jednoduše realita, protože silně pochybuji, že by se něco takového mohlo odehrát ve skutečnosti. Závěr příběhu je potom těžce předvídatelný a happyendový. Ve finále tedy dávám tři hvězdičky a oceňuji také autorovy nápady, které v knize uplatnil, ale vracet se k ní již nebudu. Přesto to nebylo moje poslední setkání s ním, časem mu totiž určitě dám šanci znovu ;-).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Růženka je z příbuzenstva v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech4x