Růže je růže přehled

Růže je růže
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364092/bmid_ruze-je-ruze-6rx-364092.jpg 3 4 4

206. svazek Informativní edice DILIA obsahuje monodrama, v němž hrdinka Alice B. Toklasová vzpomíná na spisovatelku Gertrude Steinovou a prvních dvacet let 20. století.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Dilia

Róża jest różą jest różą , 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Růže je růže. Přihlašte se a napište ho.

Stamby
29.01.2019 2 z 5

Při hodnocení je nutno odlišit nesmírný obdiv k osobě G. Steinové od tohoto povídání, které je jistě zajímavé né však více než stránka na wikipedii. Nejedná se tak o kdovíjakou studnici poznání a o čtenářském zážitku hovořit taktéž nemůžu.
Raději sáhnout po knize od Gerty Steinové než po knize o Gertě Steinové.

milamarus
18.12.2017 5 z 5

,,Já myslím že kdyby lidi líp naslouchali tomu co se v nich děje taky by sem tam slyšeli nějaké to zazvonění ale kdo má na tohle čas? A trpělivost?“, uvažuje jako tak mimochodem Alice hned na začátku hry. A pokračuje ve štrikování červené šály. Noc bude dlouhá.
Mluví sama, mluví poutavě a zdaleka ne pouze o Gertrudě a prvních dvaceti letech 20. století, jak uvádí anotace shora. V tom je chyba. Rozebírá i sebe. A pak zlomyslného Pabla Picassa či ramenatého Ernesta Hemingwaye… čert vem ty velké mezery a chybějící interpunkci.

Za mě: kus hodný zapamatování!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Růže je růže v seznamech

20. století polská literatura osobnosti monology

Mira Michalowska