Rusové ve válce 1941-1945 přehled

Rusové ve válce 1941-1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137320/bmid_rusove-ve-valce-1941-1945-LbC-137320.jpg 5 14 14

Když v červnu 1941 vpadl wehrmacht do Sovětského svazu, narazil na protivníka, který na tuto situaci nebyl připraven. Na podzim již Hitlerovy jednotky stály před Moskvou a jejich vítězství bylo jen otázkou času. Jak se Rudé armádě podařilo otočit kartu a stát se hybnou silou při rozbití Třetí říše? A jaké následky měla válka na stalinským terorem decimované sovětské obyvatelstvo? Britský historik Richard Overy zde předkládá jedinečná fakta o válečném dění na ruské půdě. Úchvatně a přesně vypovídá o událostech jakými bylo obléhání Leningradu, Stalingradu či bitva u Kurska, boje v ulicích Berlína nebo konference na Jaltě a v Postupimi. Pro pochopení nezměrného úsilí a obětí vynaložených k porážce německé převahy Overy připomíná též předválečné události i následky této války na Východě, počítané mezi nejkrutější v lidských dějinách.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historie
Vydáno: , Beta-Dobrovský , Ševčík (Plzeň)

Russia´s War , 1997

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rusové ve válce 1941-1945. Přihlašte se a napište ho.

45Bodie
23.01.2019 5 z 5

Vyvážené, moderní, ozdrojované. Určitě to není suchopárný podrobný popis bitev, autor je poměrně stručný, ale dle mého názoru je vzhledem k rozsahu v té knize to podstatné. A to i co se týká doby předválečné a neblahé role některých mocností v předvečer konfliktu. Prostě takový velice kvalitní úvod.

Ivinho
03.11.2015 5 z 5

Na tak velké téma je jedna kniha samozřejmě málo, takže autor je celkem stručný. Nicméně je dobré přečíst si "západní" pohled na Rudou armádu. Doporučuji

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rusové ve válce 1941-1945 v seznamech

v Právě čtených1x