Rudý štír přehled

Rudý štír
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294074/mid_rudy-stir-cmS-294074.png 4 2 2

Detektivní román ve stylu 1.poloviny 20. století

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Karel Voleský

Vörös skorpió , 1935

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rudý štír. Přihlašte se a napište ho.

encyklopedie
30.07.2020 5 z 5

originál knihy se jmenuje
Vörös skorpió

encyklopedie
19.07.2016 5 z 5

Rudý štír vydírá nejbohatší muže a kdo není ochoten zaplatit je bez milosti zastřelen… Pod maskou Rudého Štíra se skrývá nebezpečný zločinec, s nímž svádí stockholmská policie boj na život a smrt… Po smrti svého bratra se případu ujímá vrchní inspektor Arthur Craig z tajné policie, který hodlá ukončit Štírovy rejdy…
Oproti originálu byl fašistickými cenzory nucen překladatel změnit reálie příběhu. Původně se román odehrává v Londýně a Rudý Štír stojí proti Scotland Yardu. Tomu také odpovídají anglická jména postav i celkové ladění příběhu.

Ödön Rodriguez se narodil v Budapešti, kde vystudoval Uměleckou Akademii (režii a herectví). Používal při filmování umělecké jméno Barsi Ödön, v literatuře měl pseudonymy: J. Bayrd, B. Bayram, B. Darton, E. Dart, E. Girdo, C. Girdo, C. Green, A. Green, A. Rodriguez, EA Rodriguez, C. Rodriguez, C. Thompson, E. Thompson, G. Thompson, G. Willcox, C. Willcox, C. Wreen, C.Hamilton, Roderich Wreen.

Občas literárně spolupracoval se svým starším bratrem, režisérem Endre Rodriguezem. (1899–1975). Autor osmi desítek románů především populární literatury

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rudý štír v seznamech

v dalších seznamech1x