Rozum a cit přehled

Rozum a cit https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73788/rozum-a-cit-73788.jpg 4 2583 2583

Sestry Dashwoodovvy - Elinor, Marianna a Margaret - se po otcově smrti musí spolu s matkou odstěhovat z rodinného panství k vzdáleným příbuzným a žít v mnohem skromnějších podmínkách. Nejstarší z nich, rozvážná Elinor, navenek neprojevující city, a prostření, romanticky založená a impulzivní Marianna, prožívají nová přátelství a vztahy. Na vlastní kůži pocítí, že láska často naráží na společenské konvence a předsudky. Musí se nejednou smířit s krutou životní realitou a najít rovnováhu mezi tím, co káže rozum a co srdce. ... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Sense and Sensibility , 1811

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rozum a cit. Přihlašte se a napište ho.

Atuin
07.05.2024 5 z 5

Jsou náhody a náhody. Není nad to když vám jeden z vašich nejoblíbenějších titulů připutuje do rukou v ten správný čas. Protože otevřít Toto vydání ( a překlad) 7.5. a začít ho číst je úplně démonické :-))

regulax
12.03.2024 2 z 5

Přečteno díky ČV. Můj oblíbený žánr to asi nebude. Příliš květnatý děj, rozbory citů a rozumů, měřítko peněz a výhodnost svazků. V mnohem se to podobá dnešní době, kdy se řeší sociální kasty, psychologie jedince a mamon.

Streva
03.02.2024 4 z 5

Pěkný jazyk, příjemný exkurz do života určité společenské vrstvy v určité době, nakonec ne až tak vzdálený tomu, v čem žijeme dnes.

Knižní novinky (49. týden)

05.12.2021

Knižní novinky (30. týden)

25.07.2021

Kniha Rozum a cit v seznamech

v Právě čtených43x
v Přečtených3 971x