Rozmarné léto přehled

Rozmarné léto https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447455/bmid_rozmarne-leto-Vwx-447455.jpeg 3 2075 2075

Dozpívav svoji písničku, veliký Antonín složil ruce na zádech a maní dýchal na kuličku teploměru. Sloupec téměř neúplatný sotva se pohnul… „Tento způsob léta,“ děl vposled, odvraceje se od přístroje Celsiova, „zdá se mi poněkud nešťastným.“ Klasika ze Zlatého fondu SME.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rozmarné léto. Přihlašte se a napište ho.

kuky921
předevčírem 4 z 5

Na počátku mi vadila ta čeština, ale stačilo pár stránek a četlo se hned lépe. Myslím si, že mi též v mysli pomáhalo filmové zpracování z Hrušínským.

Kara28
25.03.2024 2 z 5

Uff... vybrala jsem si ji jako četbu k maturitě a myslím, že jednou stačilo. Jazyk a celková atmosféra mě udivila, ale to bylo z mého pohledu tak vše. Možná, hodně možná se k ni za pár let vrátím, ale teď bylo čtením utrpením.

Filomena1961
02.03.2024 4 z 5

Už je to hodně dávno, co jsem četla tuto knihu, která u nás zaujímá přední místo imaginativní prózy. Rozmarné léto je psáno ve znamení poetismu. Letní idyla městečka Krokovy Vary, reprezentovaného plavčíkem Důrou, kanovníkem Rochem a majorem Hugem rozruší vjezd komediantského vozu s kouzelníkem Arnoštkem a krásnou Annou. Ona je tou poezií, která na pár míjivých okamžiků otvírá oči a zavírá ústa místním . A i když komedianti odjedou, kousek toho kouzla zůstává. Specifický je Vančurův květnatý jazyk, bohatost slovní zásoby s množstvím archaismů, pro který je na rozdíl od jiných autorů, obtížný náročností adekvátního překladu.

Knižní novinky (25. týden)

20.06.2021

Kniha Rozmarné léto v seznamech