Panovníci českých zemí 1. ve faktech, mýtech a otaznících přehled

Panovníci českých zemí 1. ve faktech, mýtech a otaznících https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9994/panovnici-ceskych-zemi-ve-faktech-mytech-a-otaznicich-9994.jpg 4 37 37

Rozluštěná tajemství série

Dějiny českých panovnických rodů. První díl je věnovaný zejména přemyslovské a lucemburské dynastii. Byl poslední Přemyslovec Václav III., zavražděný roku 1306, opravdu floutek a hýřil, jak se traduje, nebo měl všechny předpoklady stát se velkým vladařem? A Václav IV. že skončil roku 1419 jako neschopný opilec? Možná měl jen omezené možnosti zasáhnout účinně proti společenské krizi...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Panovníci českých zemí 1. ve faktech, mýtech a otaznících. Přihlašte se a napište ho.

Jack93
26.08.2020 5 z 5

Stručné, poučné, vynikající! Je tomu již spoustu let, co jsem si tuto knihu společně se dvěma pokračováními pořídil v Levných knihách, ale až v srpnu 2020 jsem sáhl po první z nich. I když mě z historie nejvíce zajímá 20. století, konkrétně 2. světová válka a studená válka, ani minutu jsem se při čtení Vládců českých zemí nenudil a ohromně jsem si oživil zdánlivě zapomenuté znalosti z gymplu (a popravdě jsem se některé věci dozvěděl vůbec poprvé).
Už teď se těším na další pokračování. Nejdříve ze všeho ale musím navštívit místa, která tvořila chod českých dějin - Levý Hradec, Tetín, Budeč a další.

666Jitka
01.01.2020 4 z 5

Literatura faktu - průvodce životem, vládou a dobou vybraných českých panovníků. Čtivě napsané, většinou stručně a přehledně, avšak bez širších souvislostí s politickým děním jak u nás, tak v Evropě. Účelem této knihy však není podrobně určitá období rozebírat, ale pouze shrnout a podat trochu více než základní informace, což se povedlo.

tichoslapek_
29.10.2019 4 z 5

Stručný výtah ze životů našich knížat a králů. Pěkně napsané, přehledné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Panovníci českých zemí 1. ve faktech, mýtech a otaznících v seznamech

v Právě čtených2x