Rosekruciánská duchovní věda přehled

Rosekruciánská duchovní věda https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46087/rosekrucianska-duchovni-veda-46087.jpg 5 4 4

Čtrnáct přednášek konaných v Mnichově od 22. května - 6. června 1907 o duchovní vědě podle rosekruciánské metody. Následují čtyři jednotlivé přednášky - mimo jiné "Událost zjevení se Krista v éterném světě"; "Co činí anděl v našem těle astrálním".

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rosekruciánská duchovní věda. Přihlašte se a napište ho.

juvelinokivi
07.08.2018 5 z 5

Záhy jsem zjistila, že o Christianu Rosenkreuzovi se v téhle knize moc nedozvím a že duchovní věda podle rosekruciánů je vlastně antroposofie. Takže jsem si během četby zpřesnila představu zejména o vývoji naší planety a pohlédla na některé věci z netradičního úhlu: „Až po Atlantidu byl zemský proces vzestupný. Od té doby je rozkladný. (…) Světlo se rozpadá a rozpadlé světlo je elektřina. Co známe jakožto elektřinu, je světlo, ničící samo sebe ve hmotě. A magnetismus je chemická síla, proměňující se v zemském vývoji. A ještě třetí síla se objeví. A když se člověku již dnes elektřina jeví divotvornou, bude mít tato třetí síla ještě mnohem velkolepější vliv na kulturu. A čím více budeme této síly používat, tím dříve se stane Země mrtvolou, aby to, co je duchovností Země mohlo přejít v Jupitera. (…) Poznáme tak, že je nutno Zemi zničit, jinak nebude duch osvobozen.“

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rosekruciánská duchovní věda v seznamech

v dalších seznamech1x