Romantická řeč květin přehled

Romantická řeč květin https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154233/bmid_romanticka-rec-kvetin-3ud-154233.jpg 4 8 8

Půvabná kniha o kráse, romantice a tajném jazyce květin Umění květomluvy se rozvíjelo hlavně v minulosti, ale to není důvod, proč bychom na tento zábavný, svůdný a rafinovaný způsob „konverzace“ měli zapomenout. Reprodukce nádherných akvarelů viktoriánské malířky Fanny Robinsonové nám pootevřou dvířka do starých časů, kdy kavalíři chodili s kytičkou v klopě a dívky se učily důmyslné řeči květin, aby mohly posílat tajné vzkazy svým ctitelům. A co všechno v naší rozkvetlé knížce naleznete? Nejrůznější zábavné zajímavosti např. z historie či botaniky Obsáhlý „slovník květomluvy“ Romantické básně a citáty o květinách i o lásce... celý text

Literatura naučná Zahrada
Vydáno: , Metafora

The Romantic Language of Flowers , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Romantická řeč květin. Přihlašte se a napište ho.

kaczka79
15.06.2023 5 z 5

Krásná kniha s květomluvou, citáty i zajímavosti z historie, doplněné nádhernými ilustracemi rostlin. Doporučuji pro všechny romantické duše. Jen bych měla malou výtku - k takovému skvostu, by se více hodila "honosnější" pevná vazba, namísto brožovaného výtisku.

tami1
28.04.2021 5 z 5

Autorkám se povedlo skloubit několik mých vášní. Nádherné ilustrace, obsáhlý slovník květomluvy a spousta zábavných zajímavostí je doplněna básněmi a citáty. Pestrobarevná říše květin je od nepaměti plná skrytých významů.

Však zradíte-li nás, kdo umíráme,
nebudem spát, byť vlčích máků nachových
plápolá moře v polích flanderských.
...
V polích flanderských vlčí máky dují
na hrobech mezi kříži, jež řada za řadou
naše místo značí. A modrou oblohou
skřivánci v letu statečně prozpěvují,
téměř přehlušeni palbou dělovou.
J. A. McCrae

magnolia
15.11.2014 4 z 5

Na květomluvu moc nedám, ale knížka je to pěkná, s barevnými kresbami - pro romantiky i zahradnice. Jsou v ní informace k různým kvetoucím rostlinám, básničky (někdy i přímo o nich) a citáty, které nejsou tak známé. Vhodný dárek a ještě za sníženou cenu, pro toho o kom víte, že mu udělá radost.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Romantická řeč květin v seznamech