Rodokmen krok za krokem přehled

Rodokmen krok za krokem
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330188/mid_rodokmen-krok-za-krokem-CqP-330188.jpg 5 37 37

Kniha pro začínající i mírně pokročilé tvůrce rodokmenu. Při pohledu na obsah mohou názvy kapitol připadat někomu spíše beletristické než popisné (které by asi čtenář od naučné/návodné literatury čekal), ale při používání knihy se z toho stane zanedbatelná drobnost. Tématicky členěné kapitoly vycházejí z úvodních příkladů a pomocí mnoha dalších ukázek, nejenom z matrik ale i z jiných dobových dokumentů, podávají zevrubný návod, jak vyrazit a postupovat proti proudu času při hledání předků. V textu jsou uváděné odkazy na internetové adresy stránek, které vám dále napomohou s prací na rodokmenu. Ke knize je přiloženo CD s genealogickými programy. 2. vydání... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rodokmen krok za krokem. Přihlašte se a napište ho.

Noisette73
22.02.2023 5 z 5

Čtena před delší dobu hlavně pro zajímavost, když jsem ještě jako dospívající děvče chtěla vytvořit ucelený rodokmen naší rodiny a pátrat v archivech.
Dnes po zjištění jak moc jsme roztroušení po Čr, ale i po světě si tím vlastně tak jistá nejsem neboť tolik času kolik bych studiu různých pramenů musela dát, raději věnuji své současné rodině, kterou díkybohu mám. Možná jednou pokud mi to bude ve starším věku ještě myslet a budu pohyblivá, tak se do toho svého snu z mládí zase pustím, a dám to dětem jako dědictví, za což mě jistě budou milovat. :D Tak zase možná jednou...

Massek
24.01.2022 5 z 5

Při hledání svých rodinných kořenů oceníte každou pomoc či nápovědu pro svoje pátrání. Kniha popisuje i první kroky v úplných začátcích, není na škodu si je zopakovat a navíc je tu pořád dost užitečných tipů i pro pokročilejší badatele. I když já bych se vlastně mohl považovat za takového věčného začátečníka, přestože už jsem v pátrání docela pokročil.

Amneris
03.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha pro začínající genealogy, hezky zpracované kapitoly s využitím příkladu na konkrétním rodu. Oceňuji i užitečné odkazy na instituce nebo archivy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rodokmen krok za krokem v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x