Rodinná terapie psychosomatických poruch přehled

Rodinná terapie psychosomatických poruch https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223267/bmid_rodinna-terapie-psychosomatickych-p-223267.jpg 4 35 35

Rodina jako sociální děloha Vývojový systém rodiny jako sociální dělohy je postavený na soudobém systemickém paradigmatu narativní terapie. Hlavní nástroj k zobrazení média rodiny představuje dialog, který oba autoři vedou. Rodina jako rostoucí organismus je tak nahlížena současně pohledem muže i ženy, lékaře i psycholožky. Tento přístup odkrývá netušené možnosti, jak pohlížet na stav zdraví a nemoci. Celá řada poruch a nemocí je zde líčena jako důsledek stagnujících vývojových oscilací celého rodinného systému. Autoři uvádějí i praktické zkušenosti s možností léčby, které sice pokrývají široké spektrum nemocí, nejlépe jsou však ilustrované na léčbě poruch příjmů potravy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rodinná terapie psychosomatických poruch. Přihlašte se a napište ho.

douchová
08.11.2018 5 z 5

Výborná věc, skoro bych řekla až napínavé čtení. Velmi široký vhled do situace, hodně mě to obohatilo.

Klamm
29.11.2017 5 z 5

První třetina knihy byla pro mě spíše vlažnější. Jednalo se o představení autorů, vývoj psychosomatiky a význam jazyka pro vývoj rodinného systému. Čelist mi však spadla, jakmile jsem došel k ústřední myšlence knihy v kapitole Rodina jako sociální děloha. Autoři přicházejí s propracovanou analogií mezi biologickou a sociální dělohou. V textu srovnávají tři výrazné fáze biologického těhotenství s třemi časovými obdobími psychického vývoje dítěte v rodině. Rozvoj osobnosti je v knize detailně rozebrán. Nechybí ani popis vzájemných vazeb mezi jednotlivými členy rodiny a následky různě skrytých disharmonií. Jsou uvedeny i případy z praxe a je až strašidelné, z čeho všeho nemoc může pramenit. Klobouk dolů, co všechno se podaří zkušenému psychosomatikovi rozklíčovat.

I když se zdá, že uvedená analogie do sebe obdivuhodně zapadá, autoři podotýkají, že se jedná jen o určitou hypotézu a inspiraci. A tou pro mě tato kniha nepochybně byla.
90%

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rodinná terapie psychosomatických poruch v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech1x