Rodina Augusta Zátky přehled

Rodina Augusta Zátky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526040/bmid_rodina-augusta-zatky-654e8af81f9c2.jpg 4 1 1

Jméno podnikatelského rodu Zátků zná každý, kdo dnes v obchodě nakupuje těstoviny. Tradice této firmy však sahá až do 19. století, kdy se rodina vypracovala mezi nejvýznamnější nejen na domovském Českobudějovicku, ale etablovala se i na zemské úrovni. Kniha Lucie Swierczekové sleduje vzestup a osudy od zakladatelské osobnosti Hynka Zátky po perzekuce za 2. světové války a po roce 1948, ekonomické působení a vliv rodiny v politice, i práci na poli školství a osvěty. Nahlíží i do soukromého života těchto zástupců vyšších vrstev jihočeské metropole. Práce bohatě čerpá z archivu rodiny Zátkových, který je uložen v Národním muzeu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rodina Augusta Zátky. Přihlašte se a napište ho.

maryzka
07.01.2024 4 z 5

Augusta Zátku zná každý kdo v obchodě nakupoval, nakupuje jeho těstoviny. Proto jsem byla zvědavá na tuto knihu a přiznám se, že i kvůli Marii Pujmanové pokud jsem si nikde nepřečetla, že byla provdána byť krátce do této rodiny. Kniha je rozdělena do čtyř oboru i když nevím jak to říct - soukromý život, společenský byť spojený trochu s politickou, podnikatelský. Jednu hvězdičku ubírám za život politický- opravdu národnostní boje mezi panslavismem a germanizmem fakt nemusím i když to občas vře pořád do současnosti, spolky už byli lepší no a podnikatelský život taktéž. Ale jsem ráda, že je tam rodokmen, který usnadňuje orientaci v soukromým životě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rodina Augusta Zátky v seznamech