Robocop 2 přehled

Robocop 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8211/bmid_robocop-2-slA-8211.jpg 4 31 31

Robocop série

< 2. díl

Pokračování příběhů kybernetického policisty Murphyho podle úspěšného amerického filmu. Společnost OMNICON, usilující získat město Detroit pod svou kořistnickou správu, vytvoří nový model kybernetického „ochránce zákona“, který by vyhraněnými negativními rysy své povahy byl vhodnějším nástrojem k nečisté hře OMNICONU než RoboCop s humanistickou morálkou. Jako základ nové kybernetické obludy použije OMNICON část mozku bestiálního psychopata, velkovýrobce drogy zvané Bomba, a zkonstruuje Monstr-Kaina, jenž se jako jediný může postavit proti RoboCopovi. V souboji gigantů, v působivě líčených bitevních scénách, jde o obnovení pořádku a pravidel života velkoměsta, ohroženého Monstr-Kainem, který se vymkne kontrole OMNICONU a dál nelítostně vládne největší drogové mafii, jaký kdy vznikla.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Robocop 2. Přihlašte se a napište ho.

Meda77
20.01.2022 4 z 5

Pokračování skvělé jedničky a opět vcelku povedené. Dějově hutné a autor se vyhýbá hluchým místům a zároveň to nepřehání s akcí, kde by působila moc supermanovsky. Stejně dobré jako první díl.

DarkAvenger
20.07.2021 5 z 5

Dobrá kniha podle dobrého filmu. RoboCopa mám ráda už od mala. A tak ani kniha mě nezklama. Škoda je že nebyla delší. Takhle sem jí přečetla za chvilku.

Overkill
15.07.2021 5 z 5

RoboCopa mám ráda už od dětství a první díl je nepřekonatelný ať už ve filmové nebo knižní předloze. Pokud jde o druhý díl tak kvalita příběhu šla o stupínek dolu ale ne natolik jako u třetího dílu. Naštěstí. Příběh tak postrádá více psychologickou hloubku kdy hlavní hrdina dumá nad tím kým byl, co se z něj stalo a jaké je jeho místo v životě jak jsme na to byli zvyklí u jedničky, navíc místo zločinného gangu jsou teď padouši parta lidí co vyrábí nebezpečnou drogu v čele s dětským šéfem což působí dost zvláštně. Ovšem z příběhu je cítit že byl zaměřený na poselství pro děti aby nebrali drogy a vážili si života. Nemohu souhlasit s některými uživateli zde jelikož se mi ve filmu ani v knize nezdálo že by bylo více násilí, spíš naopak, je ho méně a nebo postrádá tu surovost jako v jedničce. Hlavní hrdinové ale zůstali stejní a pokud
jim fandíte, budete spokojení i s tímto dílem a knihou.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Robocop 2 v seznamech

sci-fi