Robin Hood přehled

Robin Hood https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56663/bmid_robin-hood-yld-56663.jpg 4 388 388

V této knize se seznámíte s Robinem Hoodem, středověkým anglickým zbojníkem, který bohatým bral a chudým dával. Jeho povstava vzrušuje po staletí romanopisce i lidové vyprávěče. Legendy o Robinovi a jeho družině, plné udatností, důmyslu a lásky, našly v Alexandru Dumasovi svého mistra. Spojil je v jediný rušný román, v příběh hrdinského života v krásných hvozdech, na starých hradech a ve veselých městečkách, a vypráví o něm šťavnatě a s humorem, který středověkým legendám dodává zvláštní svěžest. (text z obalu knihy)... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

Robin Hood le proscrit , 1873

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Robin Hood. Přihlašte se a napište ho.

lukasnovak357
15.01.2024 1 z 5

Kniha mě vůbec neoslovila. Samá svatba, samé vyznání lásky, Hood je tu jako pan Dokonalý. Nedoporučuji. Hrabě Monte Cristo je dokonalý, toto dílo je o ničem. Nevím, jak je možné, že tyto dvě díla jsou kvalitativně tak daleko od sebe. Pochybuji, že obojí napsal Dumas.

nicolettkaa
14.04.2023 2 z 5

Robina Hooda mám jako knižní a filmovou postavu hodně ráda, ale tahle verze mě tak strašně nudila. Děj se neustále opakuje dokola, až moc svateb na jednu knihu, ale chápu, že je to psáno v období romantismu, tak se to dá prominout.

Přesto si příště ale raději pustím film s Kevim Costnerem.

jprst
28.01.2023 3 z 5

Taková romantická pohádka pro dospělé špičce autorovy tvorby poněkud vzdálená a nemám pocit, že by mne to nalákalo někdy v budoucnu k opakovanému přečtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Robin Hood v seznamech

v Právě čtených4x