Řím: (Životopis města) přehled

Řím: (Životopis města) https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12787/bmid_rim-zivotopis-mesta-655c5d33355f7.png 5 4 4

Dějiny Říma od jeho založení až do konce 2. světové války se snahou podrobnějšího přiblížení jeho uměleckých památek. Spolu s historií Říma a životopisy vládců, umělců a jiných významných osobností sledujeme samozřejmě vývoj celé Římské říše a později Itálie. Publikace je psána populární formou, je určena široké veřejnosti, nečiní si nárok na historickou úplnost, obsahuje mnoho zajímavostí, provází ji černobílé i barevné reprodukce a fotografie. Poznámky na konci knihy obsahují informace o všech kulturních památkách zmíněných v textu.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy Historie
Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Rome: The Biography of a City , 1985

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Řím: (Životopis města). Přihlašte se a napište ho.

Hobo
24.09.2021 5 z 5

Přehledné dějiny města od založení až po Mussoliniho. Dozvěděl jsem se více podrobností o lidech, o nichž jsem věděl vlastně jen zmínky (např. o Cola di Rienzovi jsem znal jen jeho návštěvu Karla IV.,) a vzhledem k tomu, že dějiny Říma se vždy týkaly i celého světa jako by se mi zceloval pohled na události, jež zdánlivě s Římem nesouvisely.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Řím: (Životopis města) v seznamech

v dalších seznamech1x