Rikšiar přehled

Rikšiar
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42023/riksa-42023.jpg 4 15 15

Román je dnes již klasickým dílem moderní čínské literatury. Na pozadí Siangových osudů zřetelně vyniká podoba společnosti, v níž hrdina žije. Těžiště románu autor přenesl ve velké míře do vnitřního života hlavní postavy.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Luo-tchuo Siang-c' , 1945

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rikšiar. Přihlašte se a napište ho.

Pawlisman
29.01.2024 5 z 5

Nerozumím obecně nízkému hodnocení. Kniha je skvělá, se silným reálným příběhem, hrdina vás svojí naivitou snad může někdy až rozčilovat, ale čínská mentalita je prostě jiná. Jde o krásný náhled do specifického světa. Lidský příběh plný lidskosti a krásného až hořkého děje.

bookemma
25.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha ve mně zanechala pocity marnosti a zloby. Marnosti, protože čínský Sysifos Siang, ať pracoval, jak pracoval, nikdy svého vytouženého cíle ve skutečnosti nedosáhl. Toto není jen čínský román o čínském životě chudiny, toto je román aplikovatelný i na dnešního člověka - proč se snažit a usilovat o něco, když nemáme pro koho? Člověk by měl mít vedle sebe někoho, pro koho chce cokoli - pracovat, plakat, strachovat se, milovat, žít. A když ho nemá, je mu samotnému na světě těžko.

P.S. jen by mě zajímalo, zda uživatel "ilikemyself" napsal všem, kteří komentovali, tak krásnou zprávu o spoileru a pak si je zablokoval, aby mu náhodou na ten jeho přemilý vzkaz nemohli odpovědět ;);)

Pavelpi
01.06.2019 5 z 5

Kniha ukazuje obraz čínského obyčejného člověka,který budí soucit k němu a zároveň vzbuzuje sympatie.Jeho touha je rikša.Pro tenhle vozík je ochotný žít hladovým životem a dokonce je ochotný se oženit s dívkou,kterou nemiluje.Je okradený vojáky,musí platit vyděračským úředníkům.Nikdy ani v době největšího strádání neztratí lásku k životu.A je zajímavé,že se vždycky vzchopí a zase je ochotný bojovat s další nepřízní osudu.Moc hezká kniha,která je psána pro nás dost nezvyklým stylem,ale po čase jsem si na to docela zvykl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rikšiar v seznamech

v Právě čtených2x