Říkají mi Aram přehled

Říkají mi Aram https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319103/bmid_rikaji-mi-aram-8r7-319103.jpg 4 99 99

Aram Garochlanjan je devítiletý chlapec, který vyrůstá v kalifornském Fresnu. S bratrancem Muradem si „půjčí“ koně, strýci Melikovi pomáhá s fantaskním plánem vypěstovat v poušti granátová jablka a seznámí se s místním indiánem. Když poprvé z rodného městečka odjíždí, naslouchá radá potulného kazatele. Sbírka povídek „Říkají mi Aram“ představuje spisovatelovo dětské alter ego, Arama, chlapce arménského původu, který právě dospívá a seznamuje se s širším příbuzenstvem i okolním světem. Jeho vidění je truchlivé i radostné, bezstarostné a dojemné, vždy však prodchnuté autentickým dětským prožíváním i těch nejdrobnějších událostí.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo

My Name Is Aram , 1940

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Říkají mi Aram. Přihlašte se a napište ho.

Majto
21.02.2024 4 z 5

Krása. Myslím, že som objavil ďalšieho autora, ktorý bude plniť moju myseľ obrazmi (po Jackovi Kerouacovi a Dušanovi Dušekovi). Aj tu cítim to brnenie v zátylku, keď okolo mňa letia obrázky autorovho sveta. Idem hneď objednať nejakú ďaľšiu knihu.

Bandini
08.06.2020 3 z 5

Moc hezká kniha. Některé povídky se opakují v jiných dílech, ale rád jsem si je přečetl znovu. Nejlepší je strýček Chosrove :D

maruska283
25.02.2020 5 z 5

Ryze lidské povídky, o ryzích lidech. Já nevím, co bych k tomu řekla. Potěší vás to, slibuji.

Listopadové knižní novinky

14.11.2016