Půlnoční sokol přehled

Půlnoční sokol https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3067/pulnocni-sokol-3067.jpg 5 82 82

Rigantská sága série

2. kniha série Rigantská sága. Přízraky minulosti jsou blízko v epickém příběhu, který začíná prohlášením mladého muže: „Vyřiď mu, že jednou mu vyříznu to jeho ohavné srdce z těla." Mluvčím je Rheg, toulavý vlk, žijící mimo zákon, známý jako bastard Rheg - i když tohle mu nikdo do obličeje neřekne. Zrozený ze zrady, jeho jméno je nadávkou, a vyrostl mezi bojovnými Riganty. Ti si cení jeho umění bojovat, ale bojí se násilí v jeho srdci. V sedmnácti letech se samozvaný vyhnanec Rheg vydá do krysího hnízda, jež podle některých představuje vše, co je věčné a svaté: do Velkého města Kamene. Tady, kde si gladiátoři vydělávají na chléb zabíjením, kde učení a kultura zakrývají vnitřní zkázu a zkaženost, vytvořili rudí kněží hrůzovládu; zplodili dost nenávisti a zloby, aby vydržela několik století. A přesto tu trpící Stromový kult, vedený záhadnou Dámou se závojem, hlásá svou filozofii lásky a harmonie. Bastard Rheg nyní touží po pomstě a připravuje se k bitvě, která zničí mýtus Kamene. Dny krve se blíží a tento syn neporaženého krále - válečníka - Connavara, slavného Přízraku - musí bojovat, aby zachránil svůj svět.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Perseus

Midnight Falcon , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Půlnoční sokol. Přihlašte se a napište ho.

Gordonlord
09.02.2024 5 z 5

První díl Rigantské ságy byla taková bomba, že by si autor mohl klidně vystačit s přímým pokračováním Connavarova příběhu přesně tam kde skončil a to popisem obrovské války proti dobyvačnému císaři z Kamene Jasarayovi.

Každopádně něco tak snadného, laciného a čtenářsky očekávaného nemá zapotřebí. Celý děj proto posouvá o dvacet let dopředu a sledujeme příběh jeho syna Rhega. Gemmellova schopnost vytvořít fůru postav, které zase a opět prožívají nějaký heroický příběh a přitom si nejsou podobné jako vejce vejci, je ohromující !

První polovina knihy se v podstatě soustředí na Rhegovu nenávist vůdči svému otci Connavarovi a posléze cestě za pomstou, kdy si chce vyřídit účty s gladiátorem Voltanem. Tahle část, kdy Rhega cvičil Zuřivec, je k nezaplacení. Není zde hluchého místa. to přijde až potom, co se Rheg vrací do Tří Potoků - tam to trochu škobrtne. Ale pořád ještě ne tak, aby to srazilo můj pohled na Půlnočního Sokola z plné palby pěti hvězd kamkoliv níž.

alekis
16.03.2023 5 z 5

Děj této knihy navazuje na první díl, na stránkách potkáváme postavy nám již známé a poznáváme nějaké nové. Opět je zde hodně bojů, mnoho padlých, sem tam padouch a naštěstí sem tam zas vzácná duše, ať v ženském, či v mužském těle.
Druhá část ságy je podstatně zajímavější a myslím, že autor lépe propracoval psychologii postav. Tato hrdinská fantasy, jak jsem již řekla u předešlého komentáře, by se mohla líbit starší mládeži a dospělým, kterým v hrudi pořád bije mladé srdce :-).

n.ezn.amy
13.12.2022 5 z 5

Druhý díl Rigantské ságy opět vypráví o tomto národu a hlavně potomku Conavara statečném Rhegovi, který touží osvobodit nejen svůj lid, ale také Stromový kult, aby mohli všichni žít svobodně ve své zemi. Gemmel uměl vždy napsat skvělý a napínavý příběh a ty z Vysočiny, mě vždy hodně bavily.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Půlnoční sokol v seznamech

v dalších seznamech1x