Rédl - příběh člověka, který chtěl být čestný přehled

Rédl - příběh člověka, který chtěl být čestný https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426304/bmid_redl-pribeh-cloveka-ktery-chtel-byt-zav-426304.jpg 4 12 12

Píše se konec roku 1992 a vojenský prokurátor Roman Rédl řeší největší případ své kariéry - vede trestní stíhání proti bývalé hlavě StB Alojzi Ferencovi. Případ ovšem podléhá tlakům z různých stran a s blížícím se rozdělením Československa je Rédl nucen podniknout kroky, které se neslučují s jeho profesním svědomím. Rozčarován prací se upne k podivnému zmizení mladíka ze sousedního bytu a začne po něm pátrat na vlastní pěst. Postupně však odkrývá případ děsivých rozměrů, v němž klíčovou roli hrají vlaky naložené zbraněmi a vojenskou technikou sovětských vojsk odsouvaných z východního Německa. Vykazovaný počet vagónů totiž nesouhlasí a sílí podezření, že mladý soused o tom věděl víc. Rédl se obrátí na policii i své nadřízené. Když u nich ale nepochodí, hnán potřebou udělat správnou věc a zachránit něčí život požádá o pomoc samotného Ference. Situace se ale Rédlovi vymkne z rukou a kruté prozření přichází pozdě. Nebezpečné soukolí organizovaného zločinu je v pohybu, nehledě na nové politické uspořádání, rozdělení republiky nebo čest jednoho člověka… Strhující thriller na motivy stejnojmenné televizní minisérie Mira Šifry a Jana Hřebejka.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rédl - příběh člověka, který chtěl být čestný. Přihlašte se a napište ho.

Kerberos
10.06.2023 5 z 5

Viděla jsem filmovou podobu,ale kniha se mi zdá lepší.Donbrá česká detektivka z politického prostředí.

jan7760
26.05.2023 5 z 5

Kniha ma zaujala, tak isto ako film. Netuším, či príbeh vychádzal zo skutočnosti, ale pravdepodobne asi nie, pretože som o danej kauze nezachytil viac, čo však nemusí byť berná minca.

AnoMANder
12.01.2023 4 z 5

Detektivky nemusím, ale toto mě opravdu zaujalo. Tím, že se jedná o přepis televizní minisérie, chyběly stránky navíc :-), které prodlužují knihu, a děj plynul rychlým tempem. Příběh je akční, má spád, zvraty, zajímavý námět z 90. let a smutný, hořký konec.
Výborné jsou různé hlášky, děj je vyprávěn z pohledu různých postav.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rédl - příběh člověka, který chtěl být čestný v seznamech

v Právě čtených1x