Rázcestia přehled

Rázcestia https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324648/bmid_razcestia-Zoz-324648.jpg 4 256 256

Tony je bystrý a bohatý podnikateľ, ktorý zruinoval toľko priateľských a rodinných vzťahov, až sám začína trpieť paranojou. Zabarikádovaný vo svojom súkromnom úkryte zisťuje, že okrem mŕtvych rodičov a Ježiša mu nezostal jediný blízky človek. Po nečakanej mozgovej príhode upadne do kómy a leží v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti. Vtedy jeho myseľ opustí telo a blúdi po svete,, ktorý je odrazom jeho vlastného zničeného vnútra. A ocitá sa v ošarpanej a nehostinnej krajine, kde sa stretáva s ľuďmi, o ktorým predtým pochyboval – s Duchom Svätým a Ježišom, ktorý mu dáva obrovskú moc – podľa vlastnej úvahy môže uzdraviť jedného človeka. Ježiš takto prinúti Tonyho, aby sa vcítil do života iných ľudí, chápal ich radosť, starosti a láskavú pomoc, vlastnosti, ktoré on už dávno vytesnil zo svojej duše. Rázcestia je ďaľšie Youngovo dielo, ktoré nám hovorí o vždyprítomnej láske Boha. Paul Young, autor svetového bestselleru CHATRČ, rozpráva príbeh postupnej premeny človeka, ktorý sa uprostred múk vlastného bytia ocitol niekde medzi nebom a zemou.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Cross Roads , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rázcestia. Přihlašte se a napište ho.

vmatusko
26.11.2023 4 z 5

Pekný, vymyslený príbeh do ktorého bol vsadený Boh, Ježiš a Duch Svätý.
Príbeh ktorý nám hovorí aký je dôležitý návrat - návrat k Bohu, návrat k tomu čo je naozaj dôležité. V živote sa môžeme mať až moc dobre, až sa úplne stratíme.
Neveriaci si povie výmysel, no my ostatní vieme že pravé a jediné šťastie nájdeme iba v Bohu. Kiež by sme sa vždy držali toho správneho smeru.

helusa2
23.07.2023 4 z 5

Kniha s pěknou hloubkou, k zamyšlení nad smyslem (nejen vlastního) života.
Zamilovala jsem si postavy Maggie a Cabbyho :-)

Lioncz24
24.02.2023 4 z 5

24.2 čas 16:16 jsem přečetl tuhle knihu
Je to kniha hodně na přemyšlený. Je život cennější něž smrt. Občas jsem se pousmál.
V kostele byla velká legrace to ano. Ke konci už padla slza a přemýšlím o této knize

Knižní novinky (30. července - 12. srpna)

30.07.2018

Knižní novinky (1. - 15. 8.)

31.07.2013

Kniha Rázcestia v seznamech