Rajská zahrada přehled

Rajská zahrada
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428800/bmid_rajska-zahrada-OVQ-428800.JPG 4 139 139

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Smena

The Garden of Eden , 1986

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rajská zahrada. Přihlašte se a napište ho.

janasim
05.09.2022 3 z 5

Toto je opravdu velmi zvláštní kniha o milostném trojúhelníku. Kateřina, hlavní hrdinka, mi lezla na nervy. Stále jsem se ptala, o co jí vlastně jde. Jestli je skutečně tak manipulativní, bezohledná nebo je zatím ještě něco víc... Jestli skutečně to, jak se chová a co svým jednáním vyvolává, opravdu chce. Oproti tomu Marita se mi moc líbila a přála jsem jí. A u Davida jsem nechápala, proč se až tak moc podvoluje... Za mě je to zajímavá knížka, kerá stojí za přečtení a velmi bych si přála vědět do jaké míry je autobiografická.

Dada077
18.05.2022 4 z 5

"Teraz mu bolo jasné, že slona zabijú, a nedalo sa s tým nič robiť. Zabili by aj mňa, aj Kiba, keby sme mali kly zo slonovej kosti. Dočerta, aj s lovcami priateľov!"

Ladis777
18.05.2022 3 z 5

Musím říct, že kromě povinné četby Starce a moře na základce (ano, nechápal jsem to) kdysi dávno jsem se k E. H. neměl čas a chuť dostat, takže tohle bylo mé první seznámení. No, napsané kloudně, příběh jako varianta na milostný "dobrovolný" trojúhelník, šílenství, hysterii, snad i hledání nějaké sexuální identity a konec lásky poněkud překombinovaný - člověk si taky nutně říká, kde končí autobiografičnost a začíná fikce. Zlatá nudící se a nečinná mládež je sama celkem nudná, Kateřina se jako magor projevuje hned od začátku a je to asi nejméně sympatická postava z celého trojúhelníku. Ale ani hlavní mužská postava nezískává příliš mnoho sympatií, hlavně proto, že nudí. Zajímavá je inkorporovaná povídka se slonem, to mi na příběhu přišlo asi nejsilnější.
Zase ale musím říct, že lituju, že to autor nedokončil, protože by mě celkem zajímalo, jak by to v dalších dvou třetinách knihy pokračovalo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rajská zahrada v seznamech

v Právě čtených1x