R.U.R. přehled

R.U.R. https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30497/r-u-r-30497.jpg 4 5637 5637

Divadelní hra Karla Čapka R.U.R. vyšla poprvé v Aventinu v roce 1920. Patří mezi nejčastěji vydávané autorovy hry.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize R.U.R.. Přihlašte se a napište ho.

katerina3502
20.05.2024 3 z 5

Nadčasový příběh, jen mohl být trochu víc propracovaný a možná psaný klasickou formou a ne jako divadelní hra, které se mi obecně velmi špatně čtou...

evasmem
10.05.2024 5 z 5

Další skvělé drama od Čapka. Zrovna toto mne opravdu bavilo číst. Jednak je to jedno z jeho raných, ovšem klíčových děl, které dosáhlo přímo světového významu, jednak se zde poprvé objevuje slovo robot (které mu vnuknul bratr Josef). I když by se možná některým mohla hra jevit jako patetická či zidealizovaná, já ji beru jako dílo varující před zapomenutím na základní lidské hodnoty. Stejně jako u ostatních Čapkových děl je zde cítit obrovská pokora a úcta k životu, k člověku. A samozřejmě je velká čest a zážitek smět pozorovat, jak obratně pracuje s jazykem; skoro jako by kouzlil.

Vidlička
06.05.2024 1 z 5

Je mi nesmírně žinantní dát čemukoliv od pana Čapka jen jednu, ale nedá se nic dělat. Celé je to příšerně naivní a patetické. Ale přičítám to tomu, že se jedná o drama a navíc poměrně rané autorovo dílo.

Bouřlivá doba, Mysli na mě a další knižní novinky (32. týden)

07.08.2022

Kniha R.U.R. v seznamech