Pyramida přehled

Pyramida https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301654/bmid_pyramida-4Ye-301654.png 4 206 206

Příběhy Wallanderových začátků. Kniha Pyramida tvoří v sérii románů o komisaři Kurtu Wallanderovi krok zpět do minulosti a odhaluje ystadského kriminalistu tak, jak ho ještě neznáme. První případ vraždy řeší Wallander coby jednadvacetiletý pochůzkář v Malmö; poté ho zastihneme jako mladého otce, čelícího na Štědrý večer nečekanému nebezpečí; dále jako detektiva ve středním věku na pokraji rozpadu manželství a posléze jako samostatného vyšetřovatele, který řeší brutální vraždu místního fotografa. V titulním příběhu se Wallander představuje již v roli zkušeného kriminalisty, který při své práci kombinuje metodický přístup s intuicí a objevuje nečekané spojení mezi havarovaným letadlem a vraždou dvojice osamělých starých sester. V této pětici poutavých příběhů, odehrávajících se před úvodním dílem série Vrazi bez tváře, sledujeme Kurta Wallandera na jeho cestě k sobě samému — jako výbornému kriminalistovi i jako člověku se všemi radostmi a starostmi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Pyramiden , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pyramida. Přihlašte se a napište ho.

mila2411
30.10.2023 3 z 5

Asi kdybych býval tu devítku nečetl, nic moc by se nestalo. Pár povídek z mládí, troška vysvětlení co kdy, kdysi bylo a nebylo, ale upřímně... Švédský autor asi švédskému čtenáři sděluje, jak se jejich milované země mění - a k lepšímu to zrovna není. Povídky mají naštěstí švih, nenudí, ale klasický příběh starého W ma celou knížku by mě potěšil víc.

Jaruš7
01.04.2023 4 z 5

Audiokniha - povídky - jak pochůzkář díky častému, (něco se mi tady nezdá), ke svému snovému, profesnímu postu přišel.
Silně připomíná "rychlopalebníka", jenže toho na rozdíl od Walendera autor promyšleně šlechtí pro čtenářský zážitek.
Walendera autor pokořuje a zraňuje, frustrace stálá a rodinné štěstí - jen v touze.

Chybí šmrnc a důvod pro úsměv.

(Pyramida coby léčivá kulisová místnost.) - Výzva 2023.

ArwenAragorn
31.10.2022 5 z 5

81%

Znovu jsem si přečetla sbírku povídek s mým oblíbeným komisařem Wallanderem a jsem rozhodnutá začít od 1. dílu. Povídky jsou bezvadné a ty části, kdy je Wallander se svým otcem jsou prostě jedinečné.
Přečtěte si tuhle knížku!

Žebříček nejprodávanějších eknih v červenci 2016

16.08.2016