Ptáci a stromy přehled

Ptáci a stromy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361957/bmid_ptaci-a-stromy-n4L-361957.jpg 5 2 2

Hlavním námětem i tématem nové knižní publikace Ptáci a stromy jsou vzájemné vztahy mezi ptačími druhy a porosty dřevin v podmínkách stávajících ekosystémů sledovaného území jižní Moravy. Hlavním zdrojem informací byla pozorování aktivit ptáků v rozmanitých porostech na známých, ale i méně známých lokalitách jižní a jihovýchodní Moravy, tedy území mnoha remízků, hájků, větrolamů nebo stromořadí v otevřené krajině, ale i souvislejších lesních komplexů v přilehlé pahorkatině. Souběžně byly veškeré sledované ptačí aktivity fotograficky zaznamenávány a dokumentovány. Knihu uvádí obsáhlejší kapitola, která popisuje jednotlivé typy dřevinných porostů sledovaného území a jejich ptactvo. Další tři speciální oddíly této knihy pak podrobněji charakterizují hierarchii vzájemných vazeb mezi dřevinnými porosty a ptáky jako prostředí k posezu (posedu), prostředí k rozmnožování (hnízdění) a prostředí k získávání potravy. Vzájemné vztahy ptáků a dřevinných porostů jsou v knize zachyceny na 865 fotografiích. Některé z fotografií dokumentují i velmi významné a často málo známé vztahy například v netradičních způsobech získávání potravy nebo jiné zase zobrazují velmi zvláštní umístění hnízd v porostech apod. Textová část této publikace včetně textových popisek k jednotlivým fotografiím jsou psány převážně populárně naučnou formou srozumitelnou širšímu spektru čtenářů. Pro bližší vysvětlení některých neznámých pojmů nebo odborné terminologie byl upraven dostatečně obsáhlý slovník cizích pojmů a názvů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ptáci a stromy. Přihlašte se a napište ho.

haki34
31.01.2020 5 z 5

Navazuje na \"Ptačí sezónu\"...ocení ornitologové a milovníci přírody. Julius Klejdus čerpá ze svého bohatého archivu fotek a zkušeností a v této knize obajsňuje vztah ptáků a stromů.někdo si třeba řekne - a co na tom je ? vždyť to je jasné...a přeci, dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí - které druhy vyhledávají které porosty, hnízdění, lov a sběr potravy...a nejzajímavější bylo \"koužkování\" stromů za účelem získávání mízy datly a strakapoudy. Vše doplněno bohatým fotomateriálem, zobrazujícím ptáky přímo v akci..
Super, doporučuji !!!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ptáci a stromy v seznamech

ptáci, ptactvo stromy ornitologie

Autoři knihy