První žena, která obeplula svět přehled

První žena, která obeplula svět
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204290/bmid_prvni-zena-ktera-obeplula-svet-204290.jpg 2 1 1

O velikých ženách se nepíše tak často, jako o velikých mužích. Autor této knihy se to snaží částečně napravit. V portrétech dvaceti pozoruhodných žen se dozvíte nejen o první ženě, která obeplula svět, ale i tom, komu se říkalo rýnská Sibyla, o tom, že Meluzína byla Francouzska, o některých matkách světců, ale také o tom, že první nositelka Nobelovy ceny za lékařství a fyziologii se narodila v Praze.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize První žena, která obeplula svět. Přihlašte se a napište ho.

Silmarien
06.04.2017 2 z 5

Dvadsať medailónikov pozoruhodných žien. To sľubuje názov i anotácia.

Výsledkom je, že to síce začína krátkym príbehom o (zrejme) prvej žene, ktorá oboplávala svet a v rámci knihy nájdeme ešte 2 medailóniky kráľovien, jeden portrét vedkyne, ale zvyšok sú takmer výlučne matky svätcov (ešte aj tá Blanka Kastílska ako francúzska kráľovná je matkou svätca a dozvieme sa v jej portréte viac o Ľudovítovi ako o nej samej... a že by bolo o čom písať, veď mne sa prakticky "nezmestila" do diplomky) , pričom ich príbehy sú vlastne príbehy o ich synoch - mužoch.

Za mňa veľmi rozpačité.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha První žena, která obeplula svět v seznamech

v dalších seznamech1x