První řez přehled

První řez https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455941/bmid_prvni-rez-XEt-455941.jpg 3 36 36

Jessie Tesková série

1. díl

Za podezřelým případem smrtelného předávkování se skrývá něco zlověstného. San Francisco mělo pro Jessie znamenat nový začátek – příležitost zbavit se břemene trpké minulosti v Los Angeles. Realita však vypadá jinak: je přetížená, špatně placená a pracuje v zanedbané pitevně. Navíc jediné bydlení, které sehnala, je ve stísněném vagonu odstavené lanové tramvaje, předělaném na obydlí ve městě věčně utopeném v mlze. A když po pitvě ženy, která na první pohled zemřela na předávkování drogami, postupně vyjde najevo, že extrémně velká dávka heroinu v krvi měla zamaskovat vraždu, je to pro ni začátek další noční můry. Jakmile se pokusí věnovat případu důkladněji, setká se s nelibostí nadřízeného a z jeho reakce vycítí, že si přeje, aby celou záležitost rychle uzavřela. Je však rozhodnutá dopátrat se pravdy, a poté, co na jejím pitevním stole přistanou další mrtví, kteří by mohli s případem nějak souviset, už není cesty zpět. Vzdor dobře míněným radám kolegů i maskovaným výhrůžkám shora nepřestává svůj případ rozplétat a stopy ji k jejímu překvapení vedou tam, kde by je nejméně čekala – do vlastních řad... a také do neznámých vod virtuální měny a nových technologických firem, které v rychle se měnícím San Francisku rostou jako houby po dešti. Autopsie znamená doslova „na vlastní oči“ a Jessie Tesková nehodlá přestat, dokud vlastníma očima nespatří pravdu – i za cenu rizika, že by mohla skončit na pitevním stole ona sama.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Metafora

First Cut , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize První řez. Přihlašte se a napište ho.

Makyt
26.08.2022 5 z 5

Knížka na dovolené a nedala se odložit, dokud jsem jí nezdolala. Líbila se mi kombinace soudní lékařky, drogového kartelu a tajemství z minulosti. Trochu předvídatelná byla část týkající se šťourání v případu, ale konečné vysvětlení to zade úplně rozvrátilo. Do poslední chvíle jsem byla přesvědčená, že vím...

katynka78
11.09.2021 1 z 5

Na tuto knížku jsem se velmi těšila, protože jsem si říkala, že když ji píše soudní patoložka, jejíž knížka Řez do tuhého byla naprostý skvost a perfektní čtení z jejího povolání, že toto musí být parádní počtení.
Tak ne - juj to jsem naletěla. Velice mě to mrzí, snažila jsem se mnoho a mnoho stran, ale příběh mě nedokázal vůbec vtáhnout, naprosto mě to nezajímalo. Hlavní postava nevýrazná, nemastná a neslaná, děj se plížil podél zdi a pořád nic neukazoval.
Nedokázala jsem se do toho dostat a to jsem byla na 120. straně. A to už většinou jsem u jiných knih napnutá jak struna a tady nic. Tak jsem to vzdala.
Knížku jsem nedočetla, bylo mi naprosto jedno, jak to bude pokračovat.

_Brunetka_
04.01.2021 4 z 5

Tohle byla suprová knížka. Byla čtivá, autoři použili ich-formu, která k tomu taky přispěla a mně čtení zkrátka příjemně utíkalo. Musím tu vyzdvihnout hlavní hrdinku, které jsem fandila a která si mě získala. V dalších dílech bychom taky s ní mohli rozjet dobrou romantickou linku, kterou bych ráda viděla. Moc se mi líbilo originální prostředí pitevny, které bylo zajímavé a věrohodně popsané, bavilo mě o něm číst, protože to zase bylo něco jiného než to, na co jsem zvyklá. Zkrátka skvělý nápad. Příběh mě zajímal a polapil do svých spárů – jednoduše jsem si ho užívala. Nechybí tu ani napětí. Konečné rozuzlení mě překvapilo a líbilo se mi v něm zakomponování organizovaného zločinu, korupce,… Za mě se tedy rozhodně jedná o povedený kousek se skvělou hlavní hrdinkou, zajímavým prostředím a příběhem, který vás bude bavit, i když bych teda knihu označila spíše jako detektivku než thriller. Do dalších dílů se mile ráda pustím

Knižní novinky (23. týden)

31.05.2020

Kniha První řez v seznamech