První plavba přehled

První plavba https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22395/bmid_prvni-plavba-K5f-22395.jpg 3 28 28

Autor, využívající vlastních zážitků a zkušeností, vypráví o chlapci, jenž se narodil s nezdolnou láskou k moři. Prožije sice jako plavčík mnoho a pozná tvrdost života při plavbě na lodi z New Yorku do Liverpoolu i potom v Anglii, ale nedá se odradit od svého rozhodnutí být námořníkem.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Redburn: His First Voyage , 1849

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize První plavba. Přihlašte se a napište ho.

R47
20.01.2023 2 z 5

Tahle rádoby satira na klukovské představy o námořnících už dneska opravdu není ani pro děti jako dobrodružné čtivo. Je to spíš čtení pro fanoušky Moby Dicka, kteří chtějí víc proniknout ke zřídlu autorovy tvorby. Najdete tu všechny základní motivy: detailní popis života na lodi prokládaný biblickými odkazy a úvahami, velryby apod. Vlastně nevím, komu to bylo určené už při prvním vydání. Je to sociální kritika?

danny_21
02.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Další kniha Melvilla, tentokrát přiřazená do edice KOD, mě bohužel nijak nenadchla. Popisuje zážitky naivního mladíka, který se v touze po dobrodružství a vidině přitažlivého života námořníka nechá naverbovat jako plavčík a cestuje na obchodní lodi z Ameriky do Evropy kde v bazénu jater potkává zchudlého aristokrata Harryho, kterého přemluví na nalodění na Horala. Interakce se zkušenějšími námořníky jsou místy úsměvná, nicméně osudy Wellingborougha Redburna mě nechávaly víceméně chladným - 40 %

maryzka
08.04.2020 1 z 5

Nějak mě kniha nebavila, ani nezaujala. Ale tohle sešitové vydání se asi nedá srovnat s knihou, tak asi kniha by byla lepší

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha První plavba v seznamech

v dalších seznamech2x