První lekce na kytaru přehled

První lekce na kytaru https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261141/mid_prvni-lekce-na-kytaru-261141.jpg 3 1 1

Publikaci První lekce na kytaru Josefa Kotíka lze vnímat jako jednu z prvních zevrubnějších příruček pro hru žánrové hudby na kytaru. Autor zjevně vychází z kytarových škol zaměřených na klasickou hru, jelikož svůj výklad opírá o dovednost ve čtení not a postupné seznámení se s pojmy hudební nauky a harmonie. V příručce najdeme i základní výklad akordových značek, rytmického doprovodu a hry barré; o tom všem však zevrubněji pojednává Druhá lekce na kytaru od stejného autora. Obě publikace jsou vhodné jak pro samouky tak i jako doplněk pro výuku starších žáků základních uměleckých škol. Kapitoly: I. ČÁST - Úvodem; Noty - abeceda hudby; Ladění a notace kytary; Držení nástroje při hře; Označování prstokladu; Cvičení na prázdných strunách; První hmaty; První melodie; Intervaly; Přehled hmatů; O tóninách; Stupnice a hra v polohách; Hra v terciích ; Tečka u noty; Synkopa, akcent; Hra v sextách; Předtaktí; Triola; Legato - hra vázaná; Souhra melodie s doprovodem; II. ČÁST - Akordy; Výcvik akordického doprovodu; Tajemství akordových značek; Akordicko-rytmický doprovod v různých tóninách podle značek; III. ČÁST - Kadence; Taneční melodie s rytmickým doprovodem akordů v harmonickém sledu; Přehled běžných akordů hry barré;... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize První lekce na kytaru. Přihlašte se a napište ho.

Sitting-Bull
17.02.2022 3 z 5

Kompletní přehled akordů se určitě hodí, ale začátečník se podle knihy hrát nenaučí. Vhodné jako doplňková literatura pro toho, kdo už hrát umí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha První lekce na kytaru v seznamech

v Právě čtených1x