Propast přehled

Propast
https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/798/propast-798.jpg 3 24 24

„Teď, tenkrát a ještě dřív než tenkrát.“ Hrdinové tří Lustigových novel přežili válku a koncentráky, ale na jejich poválečném „teď“ se nesmazatelně podepsalo to, co bylo „tenkrát“. Ve svých úvahách se nepřestávají vyrovnávat s válečnými zážitky, ale chtějí-li svůj život pochopit v úplnosti, musejí se ve vzpomínkách vrátit ještě před ono tragické „tenkrát“ – do doby před válkou, do svého dětství a dospívání. Novely Propast, Porgess a Enzo tak vedle válečné tematiky spojuje také motiv vzpomínání. Kniha vychází jako jedenáctý svazek sebraných spisů Arnošta Lustiga. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Propast. Přihlašte se a napište ho.

Sinn
07.01.2024 2 z 5

Otresne horny a slizka knizka. Kdyby vyhodil vsechny ty nechutne a nudne se opakujici pasaze o divcich telech, klinech, divkach mazlicich se s hady a touzeni po matce a sestre, ktere tvori asi tak 80% knizky, mohla z toho byt silna povidka.

Knizniuchyl
15.08.2022 4 z 5

Samozřejmě je to Lustig, takže nečekejte žádné radostně chvilky. Ovšem u téhle knihy jsem měla namale, abych se nepozvracela. Což ale vzhledem k tématu by nemělo být neobvyklé.

ch.p.korb
27.06.2017 5 z 5

Zatim nejlepši co jsem od lustiga četl

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Propast v seznamech

Arnošt Lustig