Pronásledování bitevní lodi Bismarck přehled

Pronásledování bitevní lodi Bismarck https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73018/bmid_pronasledovani-bitevni-lodi-bismarc-qCZ-73018.jpg 5 57 57

Autor zachycuje jednu z velkých událostí historie námořní bitvy – zničení nacistické vlajkové bitevní lodi Bismarck. Potopení tohoto nejmodernějšího plavidla v květnu 1941 nebylo jen dílčím úspěchem britského válečného námořnictva, ale znamenalo především odstranění hrozby britské dopravě v Atlantiku. Doslov Aleš Skřivan; 1. vydání.... celý text

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Mladá fronta

Pursuit - The Chase and Sinking of the Bismarck , 1974

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pronásledování bitevní lodi Bismarck. Přihlašte se a napište ho.

K.larki
16.12.2023

Má první kniha literatury faktu, čtená poprvé na střední škole, poté opět aspoň dvakrát..fascinující příběh lodi, pro mě v mnohém ikonictejsi než Titanic.

Akademik93
27.03.2021 5 z 5

Kvalitně a přehledně popsaná kniha o honu na pýchu nacistického námořnictva.
Pro všechny, kteří se o téma druhé světové války zajímají mohu vřele doporučit.

JiříŠkorpík
27.05.2020 5 z 5

Nedávno jsem četl knihu Bitevní loď Bismarck, kterou napsal člen posádky. Téma mě natolik zaujalo, že jsem si sehnal i britský pohled na tuto akci od Kennedyho. Samozřejmě, že v knize od Kennedyho není tolik detailů z paluby Bismarcka, ale přesto víc než jsem čekal – dokonce dost informací čerpá právě od autora knihy Bitevní loď Bismarck. Kniha od Kennedyho je mnohem komplexnější, kontextovější a čtivější.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pronásledování bitevní lodi Bismarck v seznamech

v dalších seznamech2x