Válečná továrna přehled

Válečná továrna
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374276/bmid_valecna-tovarna-SLL-374276.jpg 4 33 33

Proměna série

Thorvald Spear ztrácí rozum, když se utápí v temných vzpomínkách, které nejsou jeho. Černá umělá inteligence Penny Royal jej propojila se zaznamenanými osobnostmi těch, které zavraždila. A ať už tato UI hledá vykoupení nebo má nějaké vlastní plány, Spear ji musí zničit. Cítí hněv všech mrtvých a sdílí s nimi jejich bolest. Když Penny Royal konečně dostihne, má společnost. Pradorský otec-kapitán Sverl je rovněž obětí hrátek Penny Royal a chce se s ní střetnout. Není však jisté, jestli se oba mstitelé dřív nezničí navzájem. Daleko nejsou ani Sverlovi pradorští nepřátelé a ke všemu to vypadá na novou válku. Penny Royal zatím míří k vadné válečné továrně, která ji vyrobila. Všechno nasvědčuje tomu, že v té části vesmíru bude brzy velice horko. Pokračování knihy Temná inteligence z trilogie Proměna.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Polaris

War Factory , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Válečná továrna. Přihlašte se a napište ho.

boekwurm
25.05.2021 5 z 5

Možná lepší než jednička. Pradoři jsou top mimozemšťani napříč žánry a médii a tady se navíc pěkně vybarvují a prohlubují svůj charakter. Neal Asher to prostě umí.

aspik83
29.04.2020 3 z 5

Taková nijaká. Občas napínavé, často nudné. Konec... Konec je kapitola sama pro sebe. Mě to nebavilo...

B4LU
11.03.2020 4 z 5

Lepší než Inteligence, hlavně proto, že člověk už má jistý přehled o tom, s kým tady má co do činění.
Kniha má spád od začátku do konce, protože pradorská honička započatá už minule pěkně odsýpá + autor konečně pradorům přiřkl i jinou osobnost, než jen bezduché krvelačné stroje na zabíjení. Osud Místnosti na mě udělal dojem, ačkoli si vlastně nejsem jistý, proč tam vůbec byla... Samotná Penny Royal začíná být alespoň trochu zajímavá, ale její prakticky božské schopnosti (cestování časem?), které se podle všeho objevily víceméně najednou, knize dost ubírají na uvěřitelnosti a neumožní mi jít přes 4*.
Stále jsem zvědavý, kam se to celé posune, takže třetí díl bude zanedlouho následovat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Válečná továrna v seznamech

Neal Asher