Prokletý původ přehled

Prokletý původ https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5684/bmid_proklety-puvod-Y12-5684.PNG 4 89 89

Děj dramatického historického románu je umístěn do první poloviny 16. století, na Ischii a do renesanční Florencie. Hlavní hrdinka, půvabná Annabela d’ Avalos, hraběnka z Ischie, vyrůstá jako legitimní dědička a užívá všechna privilegia. Až na otcově smrtelné posteli se dozvídá, že je "bastardem"... začíná její prokletí. Stává se figurkou v rukou svých příbuzných, kteří zosnují ohavný plán a Annabelu provdají za chudého hraběte z Neapole. S ním mladá dívka odchází do Florencie, kde zažívá příkoří ze strany manželovy rodiny, bojuje za lásku k muži i dětem. Její konečně nalezené štěstí však zkříží osud v podobě revoluce, která ve Florencii vypukne... Čtenář se v knize setkává s Michelangelem, papežem Klementem VI. a Lvem X. a dalšími skutečnými historickými postavami.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prokletý původ. Přihlašte se a napište ho.

Pechule
18.09.2023 4 z 5

Přečteno do výzvy a příběh mě bavil. Je to historická romance, ve které nechybí láska, nenávist, napětí, intriky. Rozhoduji se mezi 3 a 4*, je to tak na půl, ale neměla jsem problém se čtivostí knihy, tak si ty 4 zaslouží ;)

LenkaKa
31.10.2022 2 z 5

No přečetla jsem to, ale moc mě to nenadchlo.

knihovniceS
23.01.2020 5 z 5

Šestá přečtená kniha autorky, kterou mám v oblíbených, hltala jsem ji „jedním dechem“. Historické téma mne zaujalo, navíc jsem ve Florencii před mnoha lety byla (byť jen krátce) a připomněla jsem si některá místa - ovšem 20. a 16. stol. je rozdíl – nechtěla bych v té době žít ... Kdo má rád historii, romantiku a napětí – doporučuji.

Knižní novinky (1. - 7. 5.)

01.05.2013

Kniha Prokletý původ v seznamech